Tým Toro Rosso oficiálně potvrdil odchod Sébastiena Bourdaise

Jméno náhradníka ale zatím neuvedl.

Dlouho avizovaný odchod Sébastiena Bourdaise z týmu Toro Rosso, o kterém jsme vás informovali již minulý týden, je nyní oficiální. Stáj z Faenzy potvrdila, že Francouz jel v jejím voze v Grand Prix Německa naposledy.

"Naše partnerství se Sébastienem nenaplnilo v druhém roce očekávání, a proto jsme se rozhodli ho nahradit již v příštím závodě šampionátu - v Grand Prix Maďarska," uvedl šéf Toro Rosso Franz Tost.

Bourdaise u týmu nahradí s největší pravděpodobností Jaime Alguersuari, ale Toro Rosso zatím jeho jméno nepotvrdilo.

Sébastien Bourdais se dočkal vytouženého debutu ve formuli 1 teprve loni, poté, co získal čtyři tituly mistra zámořské série Champ Car. Francouz měl však neustálé problémy s přizpůsobením svého jezdeckého stylu vlastnostem vozu a jednoznačně ho porážel týmový kolega Sebastian Vettel.

Během zimní přestávky Toro Rosso dlouho rozhodovalo o jezdeckém složení pro letošní sezónu a jako prvního potvrdilo Sébastiena Buemiho. O druhé místo bojovali především Takuma Sato a Sébastien Bourdais a tým se netajil tím, že potřebuje, aby jezdec s sebou přinesl určité finanční prostředky. Ekonomická krize nakonec nahrála Bourdaisovi, který byl potvrzen v roli závodního jezdce jako poslední z celého startovního pole.

Ovšem ani s letošním vozem se Bourdais nedokázal sžít a při svých nezdarech často adresoval kritiku svému týmu, což byl další z důvodů pro jeho odchod.

Další článek: Toyota potřebuje zrychlit tempo vývoje, míní Trulli