Tým situaci nezvládl, říká Alonso o dění v McLarenu v roce 2007

Fernando Alonso zavzpomínal na situaci u McLarenu v roce 2007. Sezóna byla tehdy ve znamení vyostřeného souboje mezi ním a Hamiltonem.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Tým situaci nezvládl, říká Alonso o dění v McLarenu v roce 2007 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Rok 2007 byl pro mě velmi důležitý. Lewis přišel do formule 1 jako cunami se vším svým talentem, svými schopnostmi a výsledky, okamžitými výsledky, bylo to intenzivní a také výzva pro všechny,“ řekl Alonso v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports F1.

„Když se ohlédnu zpět, a myslím, že Lewis to vidí stejně, neměli jsme mezi sebou žádné problémy. Byli jsme velmi tvrdými, ale férovými soupeři. Upřímně si myslím, a on si to bude myslet také, že tým situaci nezvládl.“

„Nechci obviňovat Rona, nechci obviňovat žádného konkrétního člověka, ale jako tým a vedení jsme byli příliš mladí, příliš ambiciózní a nikdo nás nevedl.“

Alonso měl v roce 2009 jezdit za Brawn GP, říká Fry

Alonso měl v roce 2009 jezdit za Brawn GP, říká Fry

Další článek: Verstappen bude lepším jezdcem než Hamilton, myslí si Herbert

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.