Tým se třemi vozy? Je to nepravděpodobné, říká Whiting

Kimi Räikkönen frantin  |  20. 09. 2018 08:29

Nic nového pod sluncem, tohle již několikrát navrhovalo Ferrari ještě za doby Montezemolla, ale pokaždé to neprošlo. Nyní, když se tam krčí 20 formulí se Wolf probudil ? Za sebe, ano, bude víc vozů a tím více soubojů, což bude atraktivnější pro diváka, protože v poslední době je to téměř nuda. Pokud budou rozpočtové stropy, budou mít šance všichni stejné, jak menší, tak větší týmy. Počty lidí na závod jsou omezeny, takže pouze by se jednalo o nárůst max. 33% pro každou stáj, i když si myslím, že by to bylo logisticky méně. Dnes získá body 50 % startovního pole. Kdyby to zůstalo, bylo by to 30% a bylo by to o více soubojích, pamatuji model, kdy startovalo 12-15 týmů a bodovalo jen 6 prvních a to byly závody..

Třetí vozy opravdu dávají smysl pouze velkým týmům, čímž by ale absolutně sebraly šanci týmům středu pole na jakékoliv body, takže ty na to nikdy nepřistoupí.

FIA a FOM by měli dát dohromady svůj vlastní tým, na jehož provozu by se podíleli všichni... a museli by brát výhradně nováčky, jak by někdo odešel, už by se nemohl vrátit... a počítaly by se jim jen body jen do šampionátu jezdců - to aby malé týmy neremcaly.

A taky bych zavedl povinnost po uplynutí určité lhůty (třeba rok od uvedení) zveřejnit technické specifikace jakéhokoliv nového dílu, aby se trochu srovnalo pole. A pro vítěze na pódiu nahotinku vyskakující z dortu.

Pierre Gasly Ferda.  |  19. 09. 2018 21:25

Už je to téměř deset roků zpátky kdy F1 jedním vrzem opustily tři tovární týmy.
A nikde není psáno, že by se znovu našli zachránci typu Brawn, nebo Sauber.
V takovém případě by bylo najednou devět odsouzenců bez místa a z toho šest špičkových.
Opravdu chcete takové riziko podstoupit?

Max Verstappen JuriElNiňo  |  19. 09. 2018 16:18

Proč by to nezavedli? Za mě úplně v pohodě hned by to bylo větší spestření pro diváka.Co si budem povídat tovární týmy stejně mají sesterský takže nevim v čem je problém nasadit třetí vůz.

A co náklady pro menší týmy? Auto, pilot, mechanici...jasně, můžeš říct ať teda do F1 nelezou, když na to nemají a z části budu souhlasit, ale kdyby to takhle mělo být, tak bychom přišli o FI, Williams a Haas a možná další.

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!

Charles Leclerc mokrajn  |  19. 09. 2018 16:05

Jestli chce Mercedes, aby se jeho jezdci prosadili v F1, tak by spíše místo 3 vozů, měl postavit nový tým a udělat z něj něco Torro Rosso a odebírat komponenty jako Haas.

Pochybuju, že chce Mercedes vrážet prachy do B teamu, proč by to dělal? Jen kvůli svým jezdcům? To raději tu akademii zavřou. Mají teď tu výhodu, že mají opravdu rychlé auto, které má na to získat oba tituly. Takže i kdyby jim náhle odešli oba jezdci, budou mít na sedačky zástupy zájemců.

Stoffel Vandoorne Rover78  |  19. 09. 2018 17:46

By mohl nastoupit sangyong do F1 třebas 😁

Kimi Räikkönen frantin  |  20. 09. 2018 08:46

Ano, i to je cesta, v minulosti bylo běžně na startu 12-15 týmů a jen díky neomezeným financím velkých týmů, na které tyto menší týmy neměly, museli skončit, viz. Hesketh, March, BRM, Arrows, Wolf, Prost, Tyrrell, a tak bych mohl pokračovat. Díky smlouvám, kdy se týmy zavazují startovat po celou sezónu a další řada podmínek, které musí splnit, se případným zájemcům do F1 nechce a navíc, pokud se nepletu, mají uveden počet týmů na 10, což je opět omezení. Podle mne další konkurenci nechtějí a FIA by to musela sama povolit.

Velkovezír  |  19. 09. 2018 15:36

souhlas se starym panem. V F3 to dava smysl, v F1 ne kvuli velkym vykonostnim rozdilum. Stred pole by ztratil i tu teoretickou sanci, ze se nekdy muze dostat na bednu.
No a tymova rezie se tremi vozy to uz by byl masakr

Když před lety mělo dojít k nasazení třetího vozu do prvního tréninku, vzniklo pravidlo, že první 4 týmy v poháru konstruktérů třetí vůz nasazovat nesmí ( tohle pravidlo bylo zrušeno po roce 2007, kdy byl McLaren diskvalifikován z poháru konstruktérů a mohl by tak nasazovat třetí vůz). Nevidím důvod, pro by podobné pravidlo, že první 4 týmy nesmí třetí vůz nasadit nemohlo platit. Ostatní týmy by mohly 3 vozy nasadit. Mohly, nikoli musely. Navíc by ho mohly nasazovat jen na určité závody, ne celoročně. Věřím, že Mercedes, nebo Ferrari by ten třetí vůz pro svého juniora zaplatilo a tým by na tom ještě vydělal. Nebo by ho zaplatil sponzor . Platičů, kteří se chtějí dostat do F1 je hodně a alespoň by nezabírali místo v týmu. Navíc by mohlo být pravidlo, že do třetího vozu smí usednout jezdec, který má superlicenci a odjel nejvýše určitý počet závodů (třeba méně než deset). Takže by nemohlo dojít ke strategickému nasazení starého zkušeného jezdce.

Příspěvek byl 2× upraven, naposled 19. 09. 2018 15:20

Jak to myslíš "první 4 týmy"? Jako momentální pořadí v PK? Takže by pár závodů čtvrtý tým nesměl nasadit třetí vůz a jakmile by se propadl na páté místo, tak šup tam se třetím vozem? Mluvíš o tom, že první 4 by nesměly nasadit a proč by to platit nemohlo a pak mluvíš o ferrari a Mercedesu v tom smyslu, že by měli i třetí vůz...

Každopádně ať tak nebo tak, je to uměle vytvořená hovadina pro zlepšení show a vyrovnání bodů v PK. Je to nespravedlivé...na určité trati kde se třeba hůř předjíždí, by týmy nasadily třetí vůz a výrazně by jim to pomohlo, ale první 4 by nemohly?...naopak na trati kde by pak mohly, už by to třeba už nemuselo být tak výhodné...

Tohle do F1 nepatří..

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 19. 09. 2018 15:39

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!

A co treba kdyby se to vzalo takhle, ze tovarni tymy a tymy s megalomanskym rozpoctem budou mit 2 vozy a jen ty chudci tymy by meli 3 vozy? Do PK by se ale pocitali jen 2 nejlepsi vozy v tymu.

A tím jako vyřešíš co? Jen další finanční (pro malé teamy zbytečná) zátěž.

Taky mi to nejde do hlavy...Nejspíš to bere tak, že menší týmy budou mít větší šanci se dostat do bodované desítky, ale už asi neřeší peníze do stavby a vývoje třetího vozu, peníze do platu dalšího pilota a další.

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

16:19 | Ralf Schumachera pro Motorsport-Total řekl, že žádný nový Bottas není. Prý měl jen dobrý víkend. Dostal se na startu před Hamiltona, který měl poškozený vůz. Nic více.
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz