Tým Renault potřebuje do konce roku sehnat 30 miliónů eur

Pak ho automobilka nechá závodit.
Vedení automobilky Renault jednalo minulý týden ve středu o budoucnosti svého týmu formule 1, ale žádné oficiální závěry neprozradilo. Podle francouzského listu Le Parisien ale generální ředitel automobilky Carlos Ghosn dal týmu ultimátum. Pokud chce závodit, musí si sehnat nového sponzora či sponzory.

Sezóna formule 1 přijde Renault na zhruba 220 miliónů eur, přičemž 60 procent z této částky zajišťovaly příjmy z prodeje TV práv, od sponzorů a z prodeje motorů týmu Red Bull Racing.

Kvůli podvodu z loňské Grand Prix Singapuru sice tým opustil hlavní sponzor ING, ten by ale stejně odešel nejpozději na konci sezóny. Dále odešla Mutua Madrilena, ale Total zůstává (20 mil. eur) a podařilo se podepsat novou smlouvu s TW Steel.

Carlos Ghosn ale odmítá sáhnout hlouběji do kapsy, a proto dalo vedení automobilky týmu úkol, do konce roku musí sehnat 20 až 30 miliónů eur do svého rozpočtu pro sezónu 2010. Kromě nových sponzorů údajně také přichází v úvahu prodej podílu v týmu. Pokud se to nepodaří, hrozí mu odchod z formule 1.

Konečné rozhodnutí o své stáji by měla automobilka učinit na dalším jednání v polovině prosince. V Enstone mezitím pokračují ve vývoji monopostu R30.

Francouzská média ale považují za téměř jisté, že Renault bude pokračovat alespoň ve výrobě motorů F1 ve Viry-Châtillon. V příští sezóně by je měl i nadále používat Red Bull Racing.
Další článek: Brawn: Odchody automobilek jsou součástí přirozeného vývoje F1