Tým Renault jedná o spojení s automobilkou Lotus

Situace okolo jména Lotus se ve formuli 1 dále komplikuje. Automobilka Lotus by se mohla stát sponzorem týmu Renault a není zřejmé, jak by se v takovém případě zachoval současný tým Lotus Racing.
Tým Renault jedná o spojení s automobilkou Lotus

Automobilka Renault zvažuje podle Autosportu ukončení svých aktivit v rámci týmu Renault, v kterém má jen minoritní podíl. Francouzi by dál ve formuli 1 působili jen v roli dodavatele motorů. Majoritní vlastník týmu Renault - společnost Genii - proto hledá nového partnera, aby nahradil francouzskou automobilku.

Tímto novým partnerem má být Lotus vlastněný malajsijskou automobilkou Proton. Pokud by se Lotus skutečně s týmem spojil, závodil by zřejmě pod názvem Lotus Renault. Tím se situace značně komplikuje, protože současný tým Lotus Racing koupil práva na název "Team Lotus" a příští rok bude používat motory Renault.

Tím by potenciálně vznikly dva týmy Lotus Renault, ale to se s největší pravděpodobností nestane a v brazilském paddocku se hovoří o tom, že by se Tony Fernandes coby majitel Lotusu Racing mohl vzdát legendárního jména a svůj tým pojmenovat příští rok úplně jinak.

Diskuze (21) Další článek: Sebastian Vettel byl nejrychlejší i v druhém tréninku před GP Brazílie
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10