Tým Renault investuje do rozvoje, jezdci dostanou nový simulátor

Úspěch týmu formule 1 nepřichází ze dne na den, je výsledkem dlouholeté práce a pečlivých příprav. V Enstonu jsou si toho vědomi, proto tým Renault rozvíjí své technické zázemí.
Tým Renault investuje do rozvoje, jezdci dostanou nový simulátor

V době, kdy jsou zakázané testy v průběhu sezóny, mají velký význam simulátory. Renault doposud nedisponoval špičkovým zařízením, jako mají McLaren nebo Ferrari, ale to se brzy změní. Už na konci roku by měli v továrně v Enstonu uvést do provozu moderní simulátor, který jezdcům umožní nejen naučit se či připomenout okruhy, ale také připravit si pro vůz základní nastavení a virtuálně testovat nové díly.

Počítače ale nestačí, jak si letos ověřil tým Virgin, a proto Renault investuje také do aerodynamického tunelu. Ten postavil už v roce 1998 a po dvanácti letech potřeboval výraznější modernizaci. V roce 2009 sice dostal nový běžící pás, ale to nestačilo. V prvním čtvrtletí letošního roku byly dokončeny úpravy, které umožnily používání větších modelů (60 místo předchozích 50 procent). Tento krok si vyžádal dlouhý vývoj a komplexní přestavbu tunelu. Renault si od něj slibuje mnohem přesnější simulace.

A i když aerodynamické tunely hrají nezastupitelnou roli, bez počítačů se simulace také neobejdou. Renault proto modernizoval také své CFD centrum, které je nyní optimalizováno pro omezení daná dohodami o snižování nákladů. Práce na něm dokončil v lednu. Celkově je efektivnější, což se příznivě projevilo na spotřebě elektrické energie.

Další článek: Hamilton se Maldonadovi omluvil také osobně

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.