Tým Marussia Virgin bude závodit pod ruskou licencí

Po prvním ruském jezdci bude mít formule 1 v letošní sezóně poprvé v historii ruský tým. Marussia Virgin bude oficiálně závodit pod ruskou vlajkou.
Tým Marussia Virgin bude závodit pod ruskou licencí

Tým Virgin koupila loni ruská automobilka Marussia a tento týden oznámila příchod svých lidí do vedení stáje. V pondělí příští týden ohlásí další významnou změnu.

"V pondělí 7. února oficiálně oznámíme, že Marussia Virgin Racing není jen první ruský tým, ale také první tým s ruskou licencí. To znamená, že v případě vítězství bude hrát ruská hymna," uvedl prezident ruské automobilky Nikolaj Fomenko pro agenturu Ria Novosti.

Pro tým Marussia Virgin budou v letošní sezóně závodit Timo Glock a Jerome D´Ambrosio. Fomenko bude působit v roli technického ředitele.

Ambici stát se prvním ruským týmem měl už Midland, jenž v roce 2006 vznikl na základech Jordanu, ale po neúspěšné sezóně ho Alex Shnaider prodal holandské automobilce Spyker. Ta ve formuli 1 také nevydržela dlouho a tým skončil v rukou Vidžaje Mallyi pod názvem Force India.

Další článek: Buttonovi sedí Pirelli víc než pneumatiky Bridgestone

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.