Tým Lotus si chce na konci roku na trati troufnout na Lotus Renault

Cílem týmu Lotus je v letošní sezóně zařadit se mezi etablované stáje a bojovat o body, přičemž nyní se přidala touha ohrozit i svého téměř stejnojmenného rivala.
Tým Lotus si chce na konci roku na trati troufnout na Lotus Renault

"Naše cíle rostou a je v tom i něco osobního," uvedl technický šéf týmu Lotus Mike Gascoyne pro BBC. "Na konci roku bychom chtěli porážet stáje, jako je Renault, a myslím, že to můžeme dokázat."

Začít sezónu má ale tým v plánu o úroveň níže. Zlepšit se ovšem musí, protože investoři chtějí za své peníze vidět výsledky. "Letos mám na krku akcionáře, kteří říkají, že je čas na body," uvedl výkonný ředitel týmu Riad Asmat. "Víme, kde musíme být - na úrovni Toro Rosso a Sauberu."

K tomu budou Heikki Kovalainen a Jarno Trulli potřebovat dobrou techniku. Gascoyne věří, že ji jim poskytne. "Design letošního auta je mnohem víc současný," vysvětloval. "To auto bude patřit do středu startovního pole. Je to moderní vůz formule 1. Věřím, že bude velkým krokem vpřed a začátkem procesu, který vrátí tým Lotus na čelo startovního roštu."

Co se týče sporu o jméno Lotus, Riad Asmat sdělil, že od skupiny Lotus nemá žádné nové zprávy.

Další článek: Vzniku FOTA předcházela třicetiletá válka s Ferrari, připomněl Whitmarsh

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00