Tým Lotus oficiálně potvrdil koupi automobilky Caterham

Automobilka Caterham má nového majitele, stal se jím majitel stáje Lotus Tony Fernandes. Plánuje její rozvoj pomocí formule 1.
Tým Lotus oficiálně potvrdil koupi automobilky Caterham

Fernandes ve středu potvrdil koupi Caterhamu, ale neprozradil detaily svých plánů s touto britskou značkou sportovní vozů. "No, myslím, že se to časem ukáže. Nesnažím se být tajemný nebo tak něco, ale nemyslím, že bychom tu v tuto chvíli měli plán na příštích pět let nebo výrobu tisíců aut," řekl. "Činy hovoří hlasitěji než slova."

"Co ale přijde hned, je spojení týmu formule 1 a automobilky. Pak se zaměříme na vybudování technologických a marketingových vazeb. Díky zkušenostem, které máme s AirAsia, bude mít Caterham na těchto trzích samozřejmě mnohem lepší platformu."

Šéf Caterhamu Ansar Ali přiznal, že on sám oslovil přímo Tonyho Fernandese s nabídkou na spojení. K prvnímu kontaktu došlo v prosinci loňského roku. "Abych byl zcela upřímný, spojení s formulí 1 byla fantazie, o formuli 1 jsem ani neuvažoval. Pro benzínového nadšence, jako jsem já, byla jen myšlenka na spojení Caterhamu s formulí 1 hodně divokým snem," uvedl.

Tým Lotus si tak otevřel zadní vrátka pro případ, že by prohrál soud se skupinou Lotus a používání jména Lotus ve formuli 1. V případě potřeby by se mohl relativně snadno přejmenovat na Caterham. Verdikt by soud měl vyřknout během následujících dnů.

 

Další článek: Týmy ulehčují jezdcům práci s volantem změnou ovládacích prvků

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00