Tým Lotus je z nových motorů nadšený

Ačkoliv žádnou automobilku nemá, je majitel týmu Lotus Tony Fernandes velmi rád, že plánované čtyřválce přiblíží v roce 2013 formuli 1 běžným silničním vozům.
Tým Lotus je z nových motorů nadšený

"Podle mě je to skvělá zpráva. Jsem za to velmi rád," řekl pro Autosport o nových motorech. "Teď tu máme scénář, díky kterému bude formule 1 velmi relevantní pro automobilový průmysl, a co je ještě důležitější, formule 1 bude relevantní pro životní prostředí."

Nové motory budou mít poloviční počet válců a objem zredukovaný ze současných 2,4 na 1,6 litru. K tomu dostanou navíc přímé vstřikování paliva a přeplňovaní. Cílem je snížit spotřebu paliva vozu F1 o 35 procent, což by podle Fernandese mohlo pomoci v oblasti vývoje motorů pro silniční auta. Velký potenciál vidí také u KERS.

"Vždy jsem říkal, že co se týče inženýrů a techniků, máme nejlepší mozky ve sportu a bylo by skvělé, kdybychom je dokázali využít k tomu, abychom učinili svět lepším," řekl.

"Formule 1 bude relevantní díky tomu, že všichni budou mít motor 1,6 litru. Náklady půjdou dolů a peníze se využijí lépe než při pouhém zrychlování vozu. To je podle mě fantastické a velký krok vpřed."

Dalším krokem by podle majitele týmu Lotus měla být harmonizace pneumatik, aby formule 1 obouvala stejné rozměry jako silniční vozy, a sportovní vývoj tak mohl být rovněž užitečný pro běžný provoz.

Diskuze (149) Další článek: Domenicali zvažoval po Abú Zabí rezignaci na roli šéfa Ferrari
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.