Tým Lotus bude platformou pro propagaci Caterhamu

Majitel týmu Lotus Tony Fernandes potvrdil koupi automobilky Caterham a prozradil něco ze svých plánů s touto britskou značkou.
Tým Lotus bude platformou pro propagaci Caterhamu

Oficiální oznámení o akvizici Caterhamu má Fernandes učinit na dnešní tiskové konferenci, ale nové partnerství s předstihem potvrdil britskému Autocaru.

Fernandes koupil celý Caterham (100 procent akcií) a chce mu pomoci v rozvoji a získávání nových trhů, přičemž slíbil, že ochrání dědictví této značky. V plánu je vzájemná spolupráce týmu Lotus s automobilkou.

"Tým Lotus je platforma pro propagaci Caterhamu," uvedl. Ve vedení britské automobilky ovšem zůstane současný šéf Ansar Ali. "Oba chceme evoluci, ne revoluci. Sedmička (model Seven) zůstane středem všeho." Partnerství oslaví Caterham edicí modelu Seven v barvách týmu Lotus, omezena bude na 25 kusů (obrázky zde).

"Vždy jsem chtěl použít formuli 1 pro vstup do automobilového průmyslu," pokračoval Fernandes. "Doufali jsme, že to bude Lotus, ale to se hodně nepovedlo. Hledal jsem jiné možnosti a objevil se Caterham."

Na otázku, jak se Caterham zapojí do formule 1, majitel stáje Lotus odpověděl: "Formule 1 a značka super aut k sobě přirozeně patří. A díky dědictví Lotusu, které má Caterham, můžou mít tyto dvě značky symbolický vztah."

Dodejme, že 19. dubna byly registrovány internetové domény sonangolcaterhamteamlotus.com a sonangolcaterhamf1.com (Sonangol je angolská ropná společnost).

Další článek: Buemi o své budoucnosti: Nezáleží na mně, jestli Webber odejde

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00