Tým Haas nechce být v F1 jen do počtu

Šéf týmu Haas Günther Steiner řekl, že americká stáj nechce být ve formuli 1 jen jako tým kroužící na konci pole.
Tým Haas nechce být v F1 jen do počtu

Haas F1, jehož majitelem je Gene Haas, je prvním týmem, který do F1 vstoupí od roku 2010, kdy se ke startovnímu poli připojily HRT, Caterham a Virgin. Do dnešního dne přežil pouze Virgin, který však nyní vystupuje pod názvem Manor Marussia. Za celých šest sezón svého působení se nicméně nedokázal odrazit ode dna výsledkové listiny.

Naše šasi bude lepší než to od Ferrari, říká Haas

Naše šasi bude lepší než to od Ferrari, říká Haas

Steiner však věří, že odlišný přístup a silná technická podpora od Ferrari přinese spolu s jezdeckou dvojicí Romain Grosjean, Esteban Gutiérrez úspěch.

„Nejsme tu proto, abychom byli poslední,“ řekl Steiner pro USA Today Sports. „Zní to skoro až arogantně. Nechci být arogantní, nebudeme ale spokojeni, pokud budeme poslední. Gene, stejně jako celý tým, se nechce jen účastnit.“

„Nesnaží se být génius nebo nějakým způsobem chytřejší než ostatní. Naslouchá lidem. Snažíme se nezabývat tím nepotřebným, děláme to jednoduše. Zaměřujeme se na závodění a ne na všechny ty věci okolo.“

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Další článek: Ferrari zapracuje na juniorském programu, dá mu nového šéfa a směr

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00