Tým Force India své letošní cíle splnil a předčil očekávání

Dohnat Renault se ale v posledním závodě zřejmě nepodaří.
Force India vstupovala do letošní sezóny s cílem získat své první body, což se jí podařilo. K tomu přidala několik dalších úspěchů, a proto je šéf týmu Vidžaj Mallya spokojený.

"Na začátku roku jsme chtěli body, ale také jsme chtěli dosáhnout skutečného zlepšení ve všech oblastech společnosti," řekl Mallya. "Poučili jsme se z chyb z minulé sezóny a vylepšili jsme procesy, procedury a pracovní postupy, což nám ve svém důsledku pomohlo získat body a být hrdí na své úspěchy."

"Řekl bych, že tato sezóna dokonce předčila naše očekávání, protože jsme získali pódium, pole position a nejrychlejší kolo závodu. Na to můžeme být jen hrdí. Navíc jsme měli příležitosti, které jsme zcela nevyužili, jako například v Interlagosu, Suzuce a Monze."

Když si tým udrží letošní formu a vyvaruje se chyb, mohl by podle Mallyi patřit v příští sezóně do středu startovního pole. Letos mu před poslední Grand Prix patří deváté místo a teoreticky by mohl ještě zaútočit na osmou příčku Renaultu.

"Technicky vzato bychom se mohli v šampionátu posunout o příčku výše, jelikož na Renault ztrácíme jen 13 bodů, ale bude to těžké, takže je třeba si pojistit to, co už máme," uvedl Mallya."

"Toro Rosso vypadalo v posledních závodech velmi silně, takže je otázkou osobní hrdosti je udržet za sebou. Deváté místo v šampionátu znamená zlepšení o jednu příčku ve srovnání s loňským rokem a my ho potřebujeme, abychom potvrdili pokrok, kterého jsme letos dosáhli."
Další článek: Glock poslední závod nepojede, znovu ho zastoupí Kobajaši