Tým Alpine může být v roce 2022 pro top týmy velice nebezpečný

Takový je alespoň názor Estebana Ocona, kterého velice povzbudila závodní forma týmu v posledních velkých cenách.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Tým Alpine může být v roce 2022 pro top týmy velice nebezpečný | Foto: Getty Images / Lars Baron

Tým Alpine měl poměrně pomalý rozjezd do sezony 2021. Většinu bodů získal v bláznivé GP Maďarska, kde se Oconovi podařilo získat první vítězství ve formuli 1. Po letní pauze byla forma Alpine na houpačce. Čas od času se mu ale zadařilo, například když Fernando Alonso v Kataru dojel na stupních vítězů.

Oconovi pro změnu další pódium jen těsně uniklo v GP Saúdské Arábie, která se jela o uplynulém víkendu. Na vině bylo poškození podlahy.

Rodák z Normandie je optimista a sezonu 2022 vidí pozitivně. Věří, že Alpine může být nejsilnějším týmům velice zdatnou konkurencí – to ovšem samozřejmě v případě, že se podaří vyvinout kvalitní vůz.

„Ztráta stupňů vítězů je samozřejmě dost hořká pilulka, ještě padesát metrů před cílem jsme si jeli pro třetí místo. Můžeme ale být spokojeni, zvýšili jsme náš náskok na AlphaTauri v Poháru konstruktérů.

Dokážeme z auta dostat hodně, a jak by řekl Fernando, je to část našeho plánu. Myslím, že za sebou máme solidní závodní víkend. Jakmile postavíme opravdu rychlé auto, budeme vážně nebezpeční,“ řekl pětadvacetiletý pilot.

Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski tvrdí, že hlavním úkolem týmu z Enstone je zbavit se nekonzistentnosti výkonů. Je potřeba poučit se z chyb ze sezony 2021. Poté může tým závodící pod francouzskou licencí pomýšlet na vyšší příčky.

Další článek: F1 Power Rankings: V Saúdské Arábii byl nejlepší Ocon. Verstappen až desátý