Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

Jako reklama na bezpečnou jízdu za volantem to využít nelze, ale fanoušci to zjevně budou milovat. Závodníci - alespoň v Americe - mohou tweetovat během závodu.
Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

V pondělí se jel odložený závod americké oválové série NASCAR na 500 mil v Daytoně. Ten se nechvalně proslavil hrůzostrašně vypadající nehodou, když během takzvané žluté fáze, kdy je závod neutralizován, dostal bývalý pilot F1 týmů Williams a McLaren Juan Pablo Montoya smyk a narazil do sušičky trati, která je vybavena tryskovými motory a leteckým palivem. Došlo k explozi a následnému požáru (video zde), nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Byly vyvěšeny červené vlajky a jiný z jezdců, Brad Keselowski, ještě když seděl za volantem, vytvořil snímek a poslal je na svůj twitter účet, který sleduje více než 220 tisíc fandů. 

Keselowski se přiznal, že závodil s mobilním telefonem v kapse. Pořizoval snímky před závodem i po Montoyově nehodě. Také jiní závodníci pořizovali snímky, ale vždy jen během testovacích nebo tréninkových jízd, nikdy během závodu. 

Vedení soutěže NASCAR pak ve svém prohlášení uvedlo, že Keselowski neporušil žádné z pravidel, a tudíž nebude ani penalizován. 

"Využití sociálních sítí pro jejich projevy podporujeme, jezdci tak mohou činit, kdy chtějí, pokud tím neohrozí bezpečnost svou nebo jiných," píše se v prohlášení NASCAR. 

Brad Keselowski uvedl, že díky událostem během závodu v Daytoně a následné debatě o jeho činech získal pro svůj twitter 130 tisíc fanoušků.

A když už jsme u toho, portály F1sport.cz a MotoGPsport.cz mají také své twitter účty.

Další článek: Studiová prezentace Caterhamu CT01

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.