Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

Jako reklama na bezpečnou jízdu za volantem to využít nelze, ale fanoušci to zjevně budou milovat. Závodníci - alespoň v Americe - mohou tweetovat během závodu.
Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

V pondělí se jel odložený závod americké oválové série NASCAR na 500 mil v Daytoně. Ten se nechvalně proslavil hrůzostrašně vypadající nehodou, když během takzvané žluté fáze, kdy je závod neutralizován, dostal bývalý pilot F1 týmů Williams a McLaren Juan Pablo Montoya smyk a narazil do sušičky trati, která je vybavena tryskovými motory a leteckým palivem. Došlo k explozi a následnému požáru (video zde), nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Byly vyvěšeny červené vlajky a jiný z jezdců, Brad Keselowski, ještě když seděl za volantem, vytvořil snímek a poslal je na svůj twitter účet, který sleduje více než 220 tisíc fandů. 

Keselowski se přiznal, že závodil s mobilním telefonem v kapse. Pořizoval snímky před závodem i po Montoyově nehodě. Také jiní závodníci pořizovali snímky, ale vždy jen během testovacích nebo tréninkových jízd, nikdy během závodu. 

Vedení soutěže NASCAR pak ve svém prohlášení uvedlo, že Keselowski neporušil žádné z pravidel, a tudíž nebude ani penalizován. 

"Využití sociálních sítí pro jejich projevy podporujeme, jezdci tak mohou činit, kdy chtějí, pokud tím neohrozí bezpečnost svou nebo jiných," píše se v prohlášení NASCAR. 

Brad Keselowski uvedl, že díky událostem během závodu v Daytoně a následné debatě o jeho činech získal pro svůj twitter 130 tisíc fanoušků.

A když už jsme u toho, portály F1sport.cz a MotoGPsport.cz mají také své twitter účty.

Další článek: Studiová prezentace Caterhamu CT01

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10