Tvrdý otec mě připravil na tvrdého Helmuta, říká Verstappen

Podle Maxe Verstappena byl jeho otec velmi přísný. Pomohlo mu to však ke vstupu do F1.
Tvrdý otec mě připravil na tvrdého Helmuta, říká Verstappen

„Celý svůj život jsem pracoval se svým otcem, který je také velmi tvrdý,“ řekl Verstappen pro Servus TV. „Nakonec je to dobré, protože mě to dostalo do F1 – samozřejmě s podporou Red Bullu a Helmuta.“

Verstappen měl velmi silný závěr sezóny, který možná trochu vymazal její podstatně horší začátek. 

V Číně došlo ke kontaktu mezi Verstappenem a Vettelem. V Monaku zase Verstappen boural v tréninku, takže se nemohl zúčastnit jedné z nejdůležitějších kvalifikací v roce. Oba závody vyhrál Ricciardo, takže to pro Verstappena bylo ještě kyselejší.

„Musíte zůstat kritičtí, což bylo po víkendech v Číně a Monaku nutné. Bavili jsme se o tom. Takové věci se nemohou stávat, ale někdy je musíte zažít, abyste se stali silnějšími.“

V další části sezóny už to bylo mnohem lepší. Přišly vítězství v Rakousku a Mexiku i rekordní (pro Verstappena) série pódií.

„Bylo to úžasné. Hlavně kvůli tolika holandským fanouškům. Bylo úžasné vyhrát s týmem Red Bull Racing na Red Bull Ringu. Bylo to neuvěřitelné. V noci před závodem jsem to nečekal. Závod vypadal trochu jako v roce 2016, ale tentokrát bylo ve hře vítězství.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (33) Další článek: Video: Donuts se sněžnou rolbou
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00