Tvrdé pneumatiky mi zničily závod, říká Sainz

McLaren nadějné startovní pozice v body neproměnil. Sainz se trápil na tvrdých pneumatikách, Norrisovi nedotáhli kolo a později odstoupil.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Tvrdé pneumatiky mi zničily závod, říká Sainz | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Carlos Sainz i celý McLaren měli dobrou kvalifikaci. Na startu se Španěl dostal dokonce před Hamiltona. Pak se ale celý závod sesypal. Sainzovi ublížilo to, co Ricciarda či Hamiltona vyneslo výše – tvrdé pneumatiky. 

Sainz startoval na měkkých pneumatikách (musel, dostal se na nich do Q3). Do boxů zajel v 15. kole a přezul na tvrdé, na kterých se mu ale moc nedařilo. Ve 35. kole proto přezul na střední.

Týmy ze středu pole nemají dostatek prostoru v TV, zlobí se Sainz

Týmy ze středu pole nemají dostatek prostoru v TV, zlobí se Sainz

„Byl to velmi divný závod,“ řekl Sainz pro Movistar+. „Start a stint na měkkých byli dobré, ale pak s tvrdými jsem neměl žádnou přilnavost, žádný rytmus. Neustále jsem klouzal. Zabily závod a my jsme museli zastavit v boxech.“

„Je neuvěřitelné, jak moc jsme trpěli na tvrdých pneumatikách po tak dobrém startu. Musíme analyzovat, co se stalo, proč to tolik klouzlo. Je škoda, že jsme museli jet na dvě zastávky.“

„Bylo to velmi frustrující odpoledne. Na tvrdých jsme šli špatných směrem. V podstatě jsme touto výměnou prohráli závod.“

McLaren odjel z Mexika bez bodu. Těšit ho může alespoň to, že Renault získal „jen“ 5 bodů, což nekompenzuje ani bodovou ztrátu po diskvalifikaci z GP Japonska.

Problematický brzdný systém používáme roky, tvrdí Abiteboul

Problematický brzdný systém používáme roky, tvrdí Abiteboul

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Strategie dvou zastávek nebyla tak špatná. Pneumatiky nás překvapily, říká Binotto

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10