Tvrdá práce začíná teď, říkají piloti McLarenu

Jenson Button v prvním letošním rozhovoru přiznal, že pro vývoj sezóny může být do značné míry rozhodující období do prvního závodu. Hamilton zdůraznil, že jezdci musí v rámci týmu dobře komunikovat, aby šel vývoj MP4-25 co nejrychleji vpřed.

JENSON BUTTON

Nyní jste oficiálně jezdcem týmu Vodafone McLaren Mercedes, jaký je to pocit?

JB: "Samozřejmě je to fantastické být součástí jednoho z nejslavnějších jmen formule 1. Ale také je to veselé, sedm let jsem byl u stejného týmu, takže tohle je pro mě velká změna kultury a těším se na ní."

"Je tu mnoho nových tváří, které si musím zapamatovat, a mnoho jmen, které se musím naučit. To vše s novou technikou a při omezeném testování, které nás čeká v sezóně 2010. Ale užívám si při tom každou minutu, atmosféra v týmu je skvělá a už se tu začínám cítit jako doma. Nemůžu se dočkat, až vyjedu v novém fantastickém voze, který mi tým postavil!"

Jaké jsou vaše priority pro následující čtyři týdny?
JB: "Testovat budeme až první týden v únoru, což má dva aspekty. Mám čas na poznání lidí u McLarenu a začlenění se do týmu, což mám také v úmyslu. Ale na druhé straně je to další měsíc bez jezdění ve voze a pro mě bude klíčové najezdit co nejvíce kilometrů před prvním závodem."

"Takže je přirozené, že se v příštích týdnech bude hodně pracovat v továrně. Začnu pracovat se svými inženýry, je to fantastický tým lidí. Ale upřímně, nemůžu se dočkat, až poprvé pojedu v MP4-25 ve Valencii. Myslím, že teprve v tu chvíli mi zcela dojde, že jsem jezdec McLarenu."

2010 - nový rok, jaký plán máte na úspěšnou obhajobu titulu?
JB: "Mým cílem je samozřejmě udržet si číslo 1 na svém voze co nejdéle! Ale v tuto chvíli je příliš brzy hovořit o šampionátu. Základem každého boje o titul je dobrá příprava, tvrdá práce, soustředění a nasazení."

"A tvrdá práce začíná teď, příštích 10 týdnů může ve velké míře rozhodnout o osudu šampionátu 2010, takže je klíčové, abychom dobře začali s testy a nikdy neztráceli. Jsem motivovanější než kdy dříve, abych pracoval s týmem a svými inženýry. Při pohledu na tento rok jsem velmi pozitivně naladěný."

LEWIS HAMILTON

Jak se připravujete na sezónu 2010?
LH: "Hlavně trénuji a udržuji si fyzickou kondici. Na konci roku 2009 jsem si dal závazek, že budu stoprocentně fit a soustředěný na nový rok, takže tvrdě pracuji. Když jsem necvičil, byl jsem doma v Ženevě, připravoval jsem se na Vánoce a Nový rok."

Těšíte se na první test s novým vozem?
LH: "Ano, jsem natěšený a nemůžu se dočkat, až ho uvidím a vyzkouším. Doufejme, že to pro náš tým bude skvělý rok. Budu úzce spolupracovat s inženýry a týmem, abychom s novým vozem začali dobře. Ve formuli 1 si nemůžete nikdy být jistí svojí konkurenceschopností, viděli jsme to minulý rok, takže naším společným cílem musí být, aby byl MP4-25 co nejrychleji vítězným vozem. Až se nám to podaří, můžeme pomýšlet na vítězství v závodech a pak eventuálně i na šampionát."

Měl jste už příležitost popovídat si s Jensonem?
LH: "Zatím ne, bohužel. Naše cesty se zatím nezkřížily od chvíle, kdy byl v listopadu oznámen jako jezdec McLarenu. Oba jsme byli v McLaren Technology Centre kvůli výrobě sedačky, ale každý v jiný den. Poprvé začneme spolupracovat ke konci tohoto měsíce, kdy oba budeme ve Wokingu, pak bude představení vozu a první test. O předsezónní testy se podělíme rovnoměrně. Bude důležité, abychom si předávali informace, abychom se ujistili, že oba postupujeme správným směrem."

Další článek: Pište nám: Co vám před sezonou 2010 nedá spát?

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00