TVP: Steiner navštívil Varšavu. Má zájem o Kubicu a jeho sponzora

Robert Kubica na konci roku skončí u Williamsu a na 99,9 % nebude příští rok závodit ve formuli 1. V královně motorsportu by ale měl zůstat.
TVP: Steiner navštívil Varšavu. Má zájem o Kubicu a jeho sponzora

Je v podstatě jisté, že Kubica příští rok nebude závodit ve formuli 1. Jeho vztah s Williamsem se vyostřuje, takže je také velmi nepravděpodobné, že by se Kubica vrátil do pozice testovacího jezdce. Podobnou roli by však měl mít u jiného týmu.

Další Kubicovy kroky jsou úzce svázány s jeho hlavním sponzorem PKN Orlen. Mluvčí firmy potvrdila, že jednají s několika týmy formule 1. Předpokládá se, že jimi jsou Racing Point, Haas a možná McLaren.

Napětí u Williamsu: Byly překročeny hranice, vzkazuje Polák

Napětí u Williamsu: Byly překročeny hranice, vzkazuje Polák

Podle TVP Sport se Güenther Steiner objevil ve Varšavě, kde se setkal se zástupci PKN Orlen. Právě jednání s Haasem mají být nejdál. Kubica by mohl pro tým jezdit na simulátoru. Haas nedávno uvedl, že se o závodních víkendech nedostane na simulátor Ferrari, takže bude využívat ten od Dallary. 

Týmu by se tak hodil jezdec se zkušenostmi s aktuálními vozy F1 a hodit se budou také peníze – zejména poté, co ztroskotalo partnerství s Rich Energy.

Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: V Mexiku se už vše připravuje na nadcházející grand prix [video]

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10