Tuto podlahu jsme v Kanadě stejně použít nechtěli, ozývá se z Red Bullu

Helmut Marko tvrdí, že rozhodnutí FIA o pravidlům nevyhovujících dírách v podlaze RB8 tým během GP Kanady nijak nehandicapuje. Použít toto řešení prý stejně nebylo v plánu.
Tuto podlahu jsme v Kanadě stejně použít nechtěli, ozývá se z Red Bullu

Díry v podlaze před zadními koly na vozech Red Bullu vyvolaly velký rozruch už během závodního víkendu v Monaku. Několik týmů chtělo dokonce podat oficiální protest FIA, nakonec tak však nikdo neučinil. Nicméně FIA se podlaze týmu mistrů světa podívala na zoubek sama a nakonec ji označila za nevyhovující pravidlům. Red Bull tedy toto řešení už nesmí používat, a to s platností od GP Kanady.

Rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace samozřejmě vzbudilo pochybnosti o tom, jak se s touto novinkou Red Bull takhle narychlo popere. Helmut Marko ale fanoušky ujišťuje, že tato změna nebude mít žádný dopad na výkon týmu v Montrealu.

"Tak jako tak jsme neplánovali použít tuto podlahu v Montrealu," říká Marko. "Připravili jsme jinou konfiguraci a použijeme verzi podlahy bez děr. Tím pádem nepotřebujeme před Kanadou auta upravovat."

Helmut Marko také trvá na tom, že rozhodnutí FIA není namířeno jen proti Red Bullu: "Týkalo se to i jiných týmů, nejen Red Bullu."

Red Bull použil tuto, dnes již nevyhovující, podlahu v GP Bahrajnu, Španělska a Monaka. Tým je zatím jediným, kdo dokázal v letošní sezoně získat dvě vítězství a vede šampionát týmů s náskokem osmatřiceti bodů. Jezdci Sebastian Vettel a Mark Webber mají shodný počet bodů v šampionátu jezdců. Na Fernanda Alonsa ztrácejí pouhé tři body.

Další článek: Potřebujeme stabilnější výsledky, říká Alonso

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10