Turrini: Hamilton odmítl nabídku Ferrari

Dokážete si představit Lewise Hamiltona u Ferrari? O možném přestupu Hamiltona do Maranella se spekuluje už dlouho a nějakou dobu to ještě potrvá.
Turrini: Hamilton odmítl nabídku Ferrari

Už pár měsíců se občas objeví diskuse nebo spekulace o přestupu Hamiltona do Ferrari. Hamiltonovi a také Vettelovi končí letos smlouvy, takže jsou podmínky pro podobné spekulace.

Se zajímavou informací nyní přišel Leo Turrini. Italský novinář má k Ferrari velmi blízko a jeho informace bývají spolehlivé. 

„John Elkann na konci loňského léta prověřoval dostupnost Hamiltona prostřednictvím vysoce autorizovaného prostředníka,“ řekl Turrini pro italskou Sky. „Zeptal se ho, zda by mohl mít zájem zahájit jednání o svém přestupu k Ferrari.“

Hamilton v rudém, konec některých výrobců. Eddie Jordan očekává zemětřesení

Hamilton v rudém, konec některých výrobců. Eddie Jordan očekává zemětřesení

„Hamiltonova první odpověď nebyla úplně negativní, ale poté Lewis oznámil, že pro svůj životní projekt musí zůstat v Mercedesu, aby překonal slavný a mýtický rekord sedmi titulů Michaela Schumachera.“

Hamilton nedávno řekl, že Ferrari by pro něj bylo jako letní láska, zatímco Mercedes je dlouhodobý stabilní vztah.

Reakce prezidenta Ferrari Elkanna byla očekávaná: „Budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom tomu zabránili!“

Ferrari poté na přelomu roku prodloužilo s Leclercem a to až do roku 2024. Je tedy zřejmé, že chce Hamiltonovi zabránit v zisku dalších titulů a tým chce stavět okolo mladého Monačana.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Simon Roberts se stal novým generálním ředitelem Williamsu

12:50 | Pierre Gasly potvrzen v týmu AlphaTauri pro rok 2021.
9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10