Turrini: Hamilton odmítl nabídku Ferrari

Dokážete si představit Lewise Hamiltona u Ferrari? O možném přestupu Hamiltona do Maranella se spekuluje už dlouho a nějakou dobu to ještě potrvá.
Turrini: Hamilton odmítl nabídku Ferrari

Už pár měsíců se občas objeví diskuse nebo spekulace o přestupu Hamiltona do Ferrari. Hamiltonovi a také Vettelovi končí letos smlouvy, takže jsou podmínky pro podobné spekulace.

Se zajímavou informací nyní přišel Leo Turrini. Italský novinář má k Ferrari velmi blízko a jeho informace bývají spolehlivé. 

„John Elkann na konci loňského léta prověřoval dostupnost Hamiltona prostřednictvím vysoce autorizovaného prostředníka,“ řekl Turrini pro italskou Sky. „Zeptal se ho, zda by mohl mít zájem zahájit jednání o svém přestupu k Ferrari.“

Hamilton v rudém, konec některých výrobců. Eddie Jordan očekává zemětřesení

Hamilton v rudém, konec některých výrobců. Eddie Jordan očekává zemětřesení

„Hamiltonova první odpověď nebyla úplně negativní, ale poté Lewis oznámil, že pro svůj životní projekt musí zůstat v Mercedesu, aby překonal slavný a mýtický rekord sedmi titulů Michaela Schumachera.“

Hamilton nedávno řekl, že Ferrari by pro něj bylo jako letní láska, zatímco Mercedes je dlouhodobý stabilní vztah.

Reakce prezidenta Ferrari Elkanna byla očekávaná: „Budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom tomu zabránili!“

Ferrari poté na přelomu roku prodloužilo s Leclercem a to až do roku 2024. Je tedy zřejmé, že chce Hamiltonovi zabránit v zisku dalších titulů a tým chce stavět okolo mladého Monačana.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Simon Roberts se stal novým generálním ředitelem Williamsu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.