Turecko usiluje o setrvání v kalendáři sezóny 2012

Bernie Ecclestone chce zrušit Grand Prix Turecka, ale Turci se brání a v kalendáři chtějí zůstat i příští rok. Jednání ještě neskončila.
Turecko usiluje o setrvání v kalendáři sezóny 2012

Mezinárodní automobilová federace zveřejnila předběžný kalendář závodů 2012, v němž Turecko figuruje. Ale Grand Prix je v něm celkově 21, takže jedna musí být vyřazena. V upravené verzi kalendáře, kterou připravuje Bernie Ecclestone, už chybí Turecko. To se pořadatelům z Istanbulu nelíbí.

"Určitě doufáme, že se turecká Grand Prix 2012 uskuteční, ale záleží to na výsledku probíhajícího jednání," řekl člen turecké obchodní komory Ferruh Gundogan pro Autosport. "Konečná podoba kalendáře 2012 zatím nebyla zveřejněna. Jednání mezi tureckým ministerstvem sportu a FOA (Formula One Administration) pokračují. Nedá se říct, že by Grand Prix Turecka propásla svoji příležitost."

Největším problémem tureckého závodu byla v posledních letech velmi nízká návštěvnost. Na okruh chodilo už jen pár desítek tisíc lidí a tribuny byly během závodních víkendů poloprázdné. A někdo místo v kalendáři pro vracející se GP USA uvolnit musí. I když Ecclestone naznačil, že by se mohl pokusit donutit týmy akceptovat 21 závodů.

Diskuze (45) Další článek: Mexiko zvažuje pořádání závodu formule 1