Tu nejlepší ochranu si zaslouží i Váš vůz

Komerční sdělení - Nezáleží na tom, jestli řídíte monopost formule 1, nebo rodinné auto – zasloužíte si tu nejlepší dostupnou ochranu. Díky srovnávačům si ji můžete snadno dovolit.
Tu nejlepší ochranu si zaslouží i Váš vůz

Pojištění přes internet se pomalu rozšiřuje i mezi konzervativnějšími řidiči, kteří se snaží ušetřit a nebojí se moderních informačních technologií. Pravdou však zůstává, že v tomto ohledu stále výrazně zaostáváme za vyspělejšími státy, zejména západní Evropy.

Kromě tradičního online pojištění najdeme mnohé pojistné produkty i na internetových stránkách takzvaných srovnávačů. Ty nám dokážou ušetřit tisíce korun ročně, ať už na povinném ručení, nebo havarijním pojištění. Kromě bezkonkurenčních cen mají i další výhody.

Proč jsou srovnávače tak levné?
Rozdíl v cenách oproti tradičnímu i online sjednání je opravdu markantní. Často jde až o 50 % a více, o které je pojištění vozidel u pojišťovny dražší. Důležité je, že služby srovnávačů nejsou nijak ochuzené – jde jen o zprostředkování pojištění, za kterým stále stojí staré známé pojišťovny. Tajemství srovnávačů leží v charakteru těchto společností. Ty operují většinou pouze přes internet a telefon, tudíž jsou jejich náklady velmi nízké. Díky intenzivnímu využití internetového marketingu si zajišťují, že se o nich řidiči dozvědí, což většinou bohatě stačí, protože čísla hovoří jasně – náš nejoblíbenější srovnávač, ePojisteni.cz, svým klientům průměrně uspoří 1 750 Kč ročně, což je více než 50 % průměrného povinného ručení v České republice.

Naproti tomu pojišťovny vynakládají na svůj provoz většinu vybraného pojistného. Srovnávače jim vlastně přivádějí klienty bez nákladů na jejich získání, takže nesrovnatelně levněji – proto srovnávače mohou nasadit sazby, kterým sami pojišťovny konkurovat nemohou.

S ePojisteni.cz máte povinné ručení hned
Sjednání povinného ručení přes srovnávač probíhá velmi snadno. Po rychlém srovnání nabídek všech dostupných pojišťoven si klient vybere, která se mu líbí nejvíce. Po vyplnění formuláře a zaplacení pojistného má klient okamžitě k dispozici zelenou kartu v elektronické podobě a po jejím vytisknutí už může bez obav sednout za volant – originál zelené karty přichází poštou takřka ihned poté.

Je potěšující, že úspora roste s cenou povinného ručení, takže majitelé velkých automobilů mohou ušetřit opravdu hodně peněz a to až 9 000 Kč ročně. V současné situaci jsou tak srovnávače zdaleka nejvýhodnějším distribučním kanálem pojištění. Mimo jiné nám také názorně demonstrují, jak neefektivní je fungování pojišťoven. Bohužel, velké náklady k pojišťovnám prostě patří, protože od nich požadujeme zejména, na první pohled viditelnou, stabilitu a bohatství. Potřebujeme vědět jistě, že máme oporu v silné a tradiční společnosti. Způsob sjednání jejích produktů je však věc zcela jiná a měli bychom hledat co nejlevnější nabídky.

Více informací o povinném ručení hledejte na www.epojisteni.cz

Zde se můžete zeptat Veroniky Hanušové, produktové manažerky srovnávače pojištění

Další článek: Výročí: Tony Brooks oslavil osmdesáté narozeniny