Trullimu se lépe jelo s těžším vozem

Glockovi se podařilo vyřešit problémy se stabilitou.

Poté, co v Bahrajnu obsadili jezdci Toyoty první řadu, v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska se musel Timo Glock spokojit se šestým a Jarno Trulli se sedmým místem. Dělilo je sedm tisícin sekundy. V týmu však po potížích ve volných trénincích mluví o úspěchu.

Trulli se podle svých slov při jízdě s lehkým autem trápil, ale ve třetí části s více natankovaným vozem cítil lepší přilnavost. "Auto lépe reagovalo a mohl jsem pořádně zabrat. Nakonec se mi podařilo zajet velmi dobré kolo, takže jsem se svým výkonem spokojen, vzhledem k tomu, kolik jsem měl natankováno," vysvětlil. Ital si myslí, že má na zítřek dobrou strategii a věří si na dobrý výsledek v závodě.

Glock je rovněž spokojen se svým umístěním. "V trénincích jsem měl problémy se stabilitou auta, ale zapracovali jsme a pro kvalifikaci se zlepšili. Myslím, že šesté místo není špatné," řekl Němec. "Pochopitelně jsme doufali, že budeme o trochu blíž špičce, ale ostatní týmy udělaly krok vpřed a konkurence je opravdu vyrovnaná."

Němec dosud bodoval v každém závodě letošní sezony a chtěl by v této sérii pokračovat i nadále. "Dojet na pódiu nebude lehké, ale samozřejmě pojedu, jak to jen bude možné a uvidíme, co se zítra stane," slibuje.

Technický ředitel Pascal Vasselon je spokojen, že se oba vozy vešly do první osmičky. "Je to pro nás náročný víkend, v tréninku jsme potřebovali vyhodnotit některé aerodynamické doplňky a odjeli jsme spoustu kol jako přípravu na závod."

Také Belgičan připomněl, že výsledky tréninků pro tým nevypadaly moc dobře, ale tým zapracoval a vozy byly opět konkurenceschopné ve chvíli, kdy na tom záleželo.

"Vzhledem k charakteristice tratě a pneumatik je možnost jet na dvě nebo tři zastávky, takže závod bude velmi zajímavý a pravděpodobně uvidíme různé strategie. Věřím, že jsme v dobré formě," dodal inženýr.

Další článek: Renaultu se podle Alonsa podařilo ztenčit ztrátu na čelo

9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00