Trulliho potěšil start

A Toyota už myslí na Silverstone.
Klepněte pro větší obrázekToyota dnes měla na bodech obě auta. Jarno Trulli skončil čtvrtý, Timo Glock osmý.

Trulli po kvalifikaci doufal ve stupně vítězů, ale nakonec byl spokojený i se čtvrtým místem. Hřálo ho především to, že fungují vylepšení, na kterých tým zapracoval po zpackaných závodech ve Španělsku a Monaku.

„Tým si zaslouží uznání za to zlepšení,“ řekl Trulli, po kvalifikaci pátý. Vyzdvihl především lepší chování auta na startu. „Můj start byl neuvěřitelný. V první zatáčce jsem získal dvě místa,“ pochvaloval si. „Pak jsem ale měl problémy s brzdami a během prvního kola jsem se propadl na čtvrtou pozici,“ dodal.

Spokojený byl i osmý Glock. „Nebylo jednoduché bodovat ze 13. místa,“ podotkl. Po startu se navíc nevešel do zatáčky a ocitl se mimo trať. „Měl jsem trochu smůlu. Ztratil jsem tam nějaké pozice, takže jsem možná mohl dopadnout i líp,“ poznamenal.

„Nakonec jsem spokojený s tím bodem. Auto bylo perfektní, bylo rychlé, i když jsem měl natankováno.“

Šéf týmu Tadashi Yamashina byl návratem do první poloviny pole také potěšen. Zdůraznil ale, že k dokonalosti Toyotě ještě ledacos chybí.

„Mezi námi a nejlepšími týmy je pořád mezera. Budeme ji chtít uzavřít už v příštím závodě,“ řekl Yamashina. „Před britskou velkou cenou jsem optimista. Silverstone by nám měl sedět.“
Další článek: Räikkönen doplatil na nepovedený start

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00