Trulli věří, že se Toyota udrží vpředu celý rok

Ale musí usilovně pokračovat ve vývoji.
Tým Toyota figuruje po čtyřech závodech na třetím místě poháru konstruktérů a může se pochlubit třemi umístěními na stupních vítězů. S návratem formule 1 do Evropy se však nabízí otázka, zda tým udrží svojí rychlost a dokáže konkurovat upraveným vozům rivalů. Podle Jarna Trulliho to tým dokáže.

"Jsem přesvědčen, že můžeme být konkurenceschopní celou sezónu, ale samozřejmě musíme i nadále tvrdě pracovat. Čas ukáže. V současnosti je vůz opravdu konkurenceschopný a my jsme soustředěni na to, co děláme, takže jsem si jistý, že budeme moct dále bojovat vpředu," řekl Jarno Trulli.

Ital si je ale vědom, že Toyota musí být připravena na zlepšující se velké týmy, jako je McLaren a Ferrari.

Paradoxem u Toyoty je zklamání z třetího místa v Bahrajnu. Letos mají Japonci na kontě tolik pódií, kolik v minulosti nasbírali za tři celé sezóny. Ale vůz je tak dobrý, že uspokojení může přijít jen s vítězstvím.

"Zklamání z třetího místa znamená ve srovnání s uplynulými sezónami velký rozdíl. Loni bylo mé pódium v Magny-Cours mimořádné, předtím bylo téměř nemožné se přiblížit stupňům vítězů. Takže je vidět, že jsme letos udělali opravdu velký krok vpřed," uvedl Trulli.

Toyota těží podle italského jezdce především ze svých zkušeností. Po sedmi sezónách ví, jak postavit rychlý vůz a dostat z něj na závodních okruzích maximum.
Další článek: Brawn GP má zdroje pro boj o titul až do konce sezóny