Trulli svádí kritiku Pirelli na chybný překlad

Jarno Trulli pochválil v Malajsii pneumatiky Pirelli a odmítl, že by je tvrdě kritizoval pro Grand Prix Austrálie. Pak ale znovu naznačil, že s obutím spokojený není.
Trulli svádí kritiku Pirelli na chybný překlad

Trulli uvedl na svém blogu pro La Rebubblica, že všichni jezdci byli v Melbourne zaskočeni chováním pneumatik Pirelli. Ty na rozdíl od testů netrpěly rychlým opotřebením, ale bylo těžké je zahřát na optimální provozní teplotu. Problémy s tím podle Itala měli téměř všichni jezdci. Za hlavní potíž označil, že se těžko chápe, proč jsou pneumatiky nekonzistentní.

"Myslím, že to vzniklo zcela chybným překladem, protože podle mě odvedlo Pirelli v Austrálii dobrou práci," mírnil Ital svoji kritiku v Sepangu. "Neočekávali jsme, že budeme mít problémy se zahříváním pneumatik. Opotřebení nebylo velké, jednomu jezdci stačila jedna zastávka v boxech."

"V GP Austrálie se pneumatiky chovaly úplně jinak, ve srovnání se zkušenostmi ze zimních testů velmi dobře. Někteří jezdci měli problémy s jejich zahříváním. To ukazuje, že se musíme ještě hodně učit. Pirelli se stále snaží přizpůsobit a poskytovat ty nejlepší pneumatiky pro dané podmínky a okruhy. První kolo bylo pro Pirelli celkem dobré, ale ještě je třeba se hodně učit."

Do Sepangu přivezlo Pirelli znovu tvrdou a měkkou směs, ale vzhledem k vlastnostem tratě a vysokým teplotám očekává, že jezdci budou potřebovat tři až čtyři zastávky v boxech.

Další článek: Todt: Loňské finále v Abú Zabí bylo pro diváky nepřijatelné

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton