Trulli si stěžuje na FIA, protože v Maďarsku nepotrestala Péreze

Jarno Trulli je naštvaný na stewardy kvůli jejich nečinnosti během závodu na Hungaroringu. Prominuli Sergiovi Pérezovi zkrácení šikany.
Trulli si stěžuje na FIA, protože v Maďarsku nepotrestala Péreze

Trulli svedl na začátku nedělního závodu v Maďarsku souboj s Pérezem, přičemž mexický pilot Sauberu se při bránění pozice provinil proti pravidlům. "Bylo zvláštní, jak byl pomalý, víc než můj lotus. Předjel jsem ho dvakrát, a aby získal své místo zpět, zkrátil si šikanu," popisoval Trulli pro La Repubblica.

Podle pravidel smějí jezdci využívat pouze trať vymezenou bílými čárami, a pokud ji opustí, můžou se vrátit jen za předpokladu, že nikoho neohrozí, přičemž zároveň nesmí získat žádnou výhodu. A Pérez ji podle Trulliho jasně získal, takže regule porušil.

"Předvedl výjimečnou hrubost a neznalost pravidel, ale divím se, proč FIA nic neudělala," pokračoval italský pilot. "Proč tu je? Na co se dívala? Chápu, že kluk může zaváhat, ale stewardi musí zakročit."

"Předjet jsem ho mohl jen v tom pomalém sektoru, ale to už se mi nepodařilo. Zpomalil mě a zničil mi závod, než můj motor vypustil duši stejně jako na Silverstonu a donutil mě odstoupit. Chci jasně říct, že pravidla jsou jen jedna a platí pro všechny, nejen pro přední jezdce, ale také pro ty vzadu."

Další článek: Red Bull: Není důvod k panice, jsme nejkonzistentnější tým

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen