Trulli si nechá udělat sedačku do nového vozu, u Lotusu tedy zřejmě setrvá

Tým Lotus ještě neoznámil jezdecké složení pro příští sezónu, ale očekává se setrvání Heikkiho Kovalainena a Jarna Trulliho. Nasvědčují tomu i plánované aktivity italského jezdce.
Trulli si nechá udělat sedačku do nového vozu, u Lotusu tedy zřejmě setrvá

"Na pár dní pojedu do továrny, abych se připravil a abychom pracovali na šasi 2011, kokpitu a sedačce," řekl Trulli pro BBC radio Norfolk. "Pak asi budu mít volno, strávím ho s rodinou, budu jen relaxovat."

Italský veterán tak pravděpodobně nastoupí příští rok do své 15. sezóny ve formuli 1. Ta letošní pro něj byla jedna z nejtěžších, protože Lotus měl jeden z nejpomalejších vozů startovního pole. "Musíte mít motivaci, abyste se pořád snažili, nezávisle na pozici, na které se zrovna nacházíte," přiznal Trulli. "Některé výkony byly dost špatné ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý. Ale i tak jsem se vždy snažil dostat maximum ze sebe i vozu a užil jsem si mnoho dobrých soubojů."

Lídrem Lotusu se v první sezóně stal Heikki Kovalainen, jenž zajistil týmu 10. místo v poháru konstruktérů. Trulliho hodně trápily technické problémy a trochu mu scházela i rychlost, ale konec roku přinesl jisté zlepšení. "Na konci sezóny jsem přišel na něco ve vlastnostech nastavení vozu, díky čemuž jsem se výkonnostně zlepšil," prozradil. "Nakonec jsem byl spokojený, i když to byla těžká sezóna."

Diskuze (25) Další článek: Renault s Petrovem stále váhá, nabízí se totiž Heidfeld
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.