Trulli si nechá udělat sedačku do nového vozu, u Lotusu tedy zřejmě setrvá

Tým Lotus ještě neoznámil jezdecké složení pro příští sezónu, ale očekává se setrvání Heikkiho Kovalainena a Jarna Trulliho. Nasvědčují tomu i plánované aktivity italského jezdce.
Trulli si nechá udělat sedačku do nového vozu, u Lotusu tedy zřejmě setrvá

"Na pár dní pojedu do továrny, abych se připravil a abychom pracovali na šasi 2011, kokpitu a sedačce," řekl Trulli pro BBC radio Norfolk. "Pak asi budu mít volno, strávím ho s rodinou, budu jen relaxovat."

Italský veterán tak pravděpodobně nastoupí příští rok do své 15. sezóny ve formuli 1. Ta letošní pro něj byla jedna z nejtěžších, protože Lotus měl jeden z nejpomalejších vozů startovního pole. "Musíte mít motivaci, abyste se pořád snažili, nezávisle na pozici, na které se zrovna nacházíte," přiznal Trulli. "Některé výkony byly dost špatné ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý. Ale i tak jsem se vždy snažil dostat maximum ze sebe i vozu a užil jsem si mnoho dobrých soubojů."

Lídrem Lotusu se v první sezóně stal Heikki Kovalainen, jenž zajistil týmu 10. místo v poháru konstruktérů. Trulliho hodně trápily technické problémy a trochu mu scházela i rychlost, ale konec roku přinesl jisté zlepšení. "Na konci sezóny jsem přišel na něco ve vlastnostech nastavení vozu, díky čemuž jsem se výkonnostně zlepšil," prozradil. "Nakonec jsem byl spokojený, i když to byla těžká sezóna."

Diskuze (25) Další článek: Renault s Petrovem stále váhá, nabízí se totiž Heidfeld
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10