Trulli si na nedostatek nabídek stěžovat rozhodně nemůže

Italský jezdec je překvapen, kolik nabídek v posledních dnech dostal. Každou z nich pečlivě zváží a poté se rozhodne, jakým směrem se bude jeho další kariéra odvíjet.
Trulli si na nedostatek nabídek stěžovat rozhodně nemůže

Poté, co minulý týden vedení stáje Caterham ohlásilo, že do druhého vozu vedle Heikkiho Kovalainena posadí Vitalije Petrova, ocitl se sedmatřicetiletý závodník bez angažmá na nadcházející ročník. Stačilo však pár dnů a o Trulliho služby propukl velký zájem.    

"Byl jsem velmi překvapen skutečností, že jeden nebo dva dny později jsem už obdržel nějaké nabídky. Nemyslel jsem si, že to půjde tak rychle," řekl Autosportu Ital, jenž se však nechce při volbě svého dalšího působiště unáhlit, a tak si nyní vezme nějaký čas na rozmyšlenou. "Chci si dát všechny nabídky před sebe na stůl a zjistit, která je pro mě nejlepší. V současnosti nemám žádné plány."

Trulliho prioritou je nadále pokračovat ve vrcholovém závodění. Jednou z variant může být i případný odchod za oceán.

"Dokud se bude jednat o profesionální závodění na nejvyšší úrovni, jsem otevřen kterékoliv možnosti. NASCAR a IndyCar by mohly být možností, ale zjevně nemám sponzory. Nikdy jsem je ve své kariéře neměl, takže si musím vystačit se svým talentem a ničím jiným," nechal se slyšet vítěz Velké ceny Monaka z roku 2004.

"Chtěl bych dělat něco na vyšší úrovni, než jsem dělal v posledních dvou letech. Poslední dva roky jsem strávil na konci (startovního) pole a bylo to docela frustrující poté, co jsem celou kariéru bojoval na špici," doplnil Ital, který závodil ve formuli 1 celkem patnáct sezon v barvách pěti týmů. 

Další článek: Nižší nos má výhody i nevýhody, obhajuje své řešení McLaren

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10