Trulli se obává problémů s brzdami

Glock přiznává, že na první místo neměl.

Sobota 25. dubna pro všechny fanoušky týmu Toyota přinesla pořádný důvod k oslavě - červenobílé vozy totiž v kvalifikaci obsadily první dvě místa, na startovním roštu tak budou okupovat první řadu.

Jarno Trulli, který byl v kvalifikaci vůbec nejrychlejší, byl tímto výsledkem velice překvapen. Obává se ale, aby se nevrátily problémy s brzdami.

"Nebyla to jednoduchá kvalifikace. Měl jsem určité problémy s vozem. Brzdový pedál reagoval na sešlápnutí pořád hůř.

Abych řekl pravdu, na ostré kvalifikační kolo jsem si tolik nevěřil, počítal jsem spíš s tím, že to bude lepší v závodě. Věděl jsem ale, že auto má na to bojovat o pole position. První a druhé místo v kvalifikaci je pro tým ohromný počin. Musíme ale analyzovat naše data, abychom zjistili, jestli opravdu nemáme problém s brzdami. Trochu se toho bojím," prozradil Trulli.

Trulliho kolega Timo Glock se do posledních chvil držel na prvním místě. Německý závodník však míní, že pole position dnes nebyla v jeho silách.

"Nebylo to špatné. Přes noc jsme se dali do kupy. Včera nás hodně zlobily brzdy. Naštěstí se nám na voze podařilo provést ty správné změny.

Překvapilo mě, že jsem byl před koncem kvalifikace na prvním místě. Cítil jsem se docela dobře, ale změny větru způsobovaly, že se vůz choval nervózně, což třetí část kvalifikace značně ztížilo. Jarno je v kvalifikacích hodně dobrý. Udělal jsem chybu, ale nebýt jí, stejně by to na pole position nebylo.

Včera nám auto dělalo starosti, bylo o hodně horší než v testech. Potřebovali jsme proto provést řadu změn. Kvůli větru jsem se trápil hlavně v první části kvalifikace, ve druhé a třetí už to bylo lepší. Na první místo to nevyšlo. S první řadou ale musím být spokojený. Moc díky týmu a mechanikům, v uplynulých týdnech odvedli velký kus práce," řekl Glock.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Jensona Buttona má svého vítěze