Trulli se ještě do důchodu nechystá

S Toyotou bude jednat o nové smlouvě.
Jarno Trulli si chce prodloužit svou kariéru ve formuli 1 o další kus. Toyota prý nabídla čerstvému pětatřicátníkovi nový kontrakt.

„Se sezonou jsem spokojený. Daří se mi dobře, jezdím vyrovnaně, jsem silný v kvalifikaci i v závodě,“ vypočítal Trulli. „Tak jen doufám, že budu moci ve formuli 1 zůstat. Těžko říct v tuhle chvíli. Týmy teď mají jiné starosti,“ dodal s odkazem pravděpodobně na vyjednávání o Concordské dohodě.

Server Autosport tvrdí, že Toyota chtěla Trulliho příští rok vyměnit za Kimiho Räikkönena. Ten ale odmítl, a tak bude Trulli moci zůstat.

„Nepřemýšlím o tom, že bych chtěl skončit, mám pocit, že toho mám ještě dost na práci. V tuhle chvíli jezdím a užívám si to. Dokud jste rychlý, není důvod dělat si starosti,“ řekl Trulli.

Ital má od začátku roku pořád stejný cíl – získat pro Toyotu první vítězství v její historii. „Pořád tomu věřím, přestože před sebou teď máme mezeru. Každý víkend je šance získat slušný výsledek. Když máte aspoň malou šanci dostat se na stupně vítězů nebo do první pětky, díky zkušenostem cítíte jistotu, a to mi hodně pomáhá,“ vysvětluje.

Trulli je ve formuli 1 od roku 1997. V Toyotě působí pátým rokem.
Další článek: Danica Patricková: Formule 1 není moje srdeční záležitost

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.