Trulli: Pirelli mění za jízdy vyvážení vozu, a to je problém

Pilot Lotusu Jarno Trulli se domnívá, že pneumatiky Pirelli nejsou problematické kvůli rychlému opotřebení, ale protože výrazně mění chování vozu za jízdy.
Trulli: Pirelli mění za jízdy vyvážení vozu, a to je problém

Jezdci a týmy už mají poměrně dost zkušeností s novými pneumatikami Pirelli a nejčastěji hovoří o jejich rychlém opotřebení, které bude nutit k většímu počtu zastávek. Jarno Trulli ale v rozhovoru pro Autosprint uvedl, že italské obutí nepovažuje za hotové.

"Myslím, že ve vývoji pořád něco schází, protože pneumatiky stále ještě nejsou vyvážené," řekl. "Myslím, že to je v tuto chvíli ten největší problém. Pirelli říká, že tohle po něm chtěla FIA, aby se pneumatiky rychle opotřebovávaly, ale to není ten problém."

"Dle mého názoru je opotřebení druhotná záležitost ve srovnání s problémy s vyvážením pneumatik. V současnosti totiž vyjedete na trať na nových pneumatikách, které jsou zpočátku nedotáčivé, a po třech kolech je chování opačné, tedy velmi přetáčivé."

Italský pilot Lotusu si také postěžoval, že se pravidla formule 1 mění až moc často, což na jedné straně mate diváky a na straně druhé klade vysoké finanční nároky na týmy. "Můj názor je jasný. Všechny strany by měly jednat jeden nebo klidně i dva roky a pak zavést pravidla, která můžou být revoluční, ale která také zůstanou mnoho let stabilní," dodal.

Další článek: Kubica pomalu začíná s rehabilitací, snaží se cvičit se zraněnou rukou

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00