Trulli: Pirelli mění za jízdy vyvážení vozu, a to je problém

Pilot Lotusu Jarno Trulli se domnívá, že pneumatiky Pirelli nejsou problematické kvůli rychlému opotřebení, ale protože výrazně mění chování vozu za jízdy.
Trulli: Pirelli mění za jízdy vyvážení vozu, a to je problém

Jezdci a týmy už mají poměrně dost zkušeností s novými pneumatikami Pirelli a nejčastěji hovoří o jejich rychlém opotřebení, které bude nutit k většímu počtu zastávek. Jarno Trulli ale v rozhovoru pro Autosprint uvedl, že italské obutí nepovažuje za hotové.

"Myslím, že ve vývoji pořád něco schází, protože pneumatiky stále ještě nejsou vyvážené," řekl. "Myslím, že to je v tuto chvíli ten největší problém. Pirelli říká, že tohle po něm chtěla FIA, aby se pneumatiky rychle opotřebovávaly, ale to není ten problém."

"Dle mého názoru je opotřebení druhotná záležitost ve srovnání s problémy s vyvážením pneumatik. V současnosti totiž vyjedete na trať na nových pneumatikách, které jsou zpočátku nedotáčivé, a po třech kolech je chování opačné, tedy velmi přetáčivé."

Italský pilot Lotusu si také postěžoval, že se pravidla formule 1 mění až moc často, což na jedné straně mate diváky a na straně druhé klade vysoké finanční nároky na týmy. "Můj názor je jasný. Všechny strany by měly jednat jeden nebo klidně i dva roky a pak zavést pravidla, která můžou být revoluční, ale která také zůstanou mnoho let stabilní," dodal.

Diskuze (37) Další článek: Kubica pomalu začíná s rehabilitací, snaží se cvičit se zraněnou rukou
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10