Trulli: Petrov mě o místo nepřipraví

Jarno Trulli si je jistý, že bude v letošní sezóně závodit pro Caterham. Spekulace o Vitaliji Petrovovi ho nechávají chladným.
Trulli: Petrov mě o místo nepřipraví

Petrov loni závodil pro Renault, ale na konci roku byl propuštěn. Jiné místo si zatím nesehnal, i když se spekulace předháněly v tom, kde všude ho uvidíme závodit, ať už u Marussie, Williamsu či Caterhamu.

U malajsijské stáje měl nahradit Jarna Trulliho. "Mám s Caterhamem smlouvu, tak to je," reagoval Trulli v rozhovoru pro Gazettu dello Sport. "O spekulacích nic nevím. Tým mi nic neřekl."

"V pondělí budu v továrně kvůli výrobě sedačky a pro mě se nic nemění, dokud mi někdo neřekne něco jiného."

Jelikož začíná být na jezdeckou změnu pro Caterham pozdě, poslední spekulace pasují Petrova alespoň do role záložníka malajsijského týmu. Trulli trvá na tom, že ve formuli 1 pokračuje.

"Očekávám, že to bude mnohem lepší než v roce 2011," uvedl. "Základ máme lepší, máme více zkušeností, zdrojů a lidí. Začínáme hon za bodem, který jsme chtěli loni, s cílem pravidelně bojovat ve středu pole."

"Lidé si neuvědomují, jak těžké je začínat od nuly. Závodil jsem pro Minardi, ale tady je to mnohem těžší. Nemůžete chybovat, každá chyba má dlouhodobé následky. Věřím nám. V průběhu minulého roku jsem viděl mnoho zlepšení. Udělali jsme velký krok, i když si ho lidé nevšimli. Teď potřebujeme další."

Další článek: S šesti mistry světa na roštu je touha uspět ještě větší, říká Alonso

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen