Trulli: Mezi nováčky bude Lotus patřit na špičku

Bývalý pilot Toyoty Jarno Trulli je přesvědčený, že si nové působiště vybral dobře, protože Lotus bude podle něj patřit mezi nejlepší nové stáje.

"Všichni víme, že začínáme od nuly, takže bych řekl, že první polovina sezóny bude těžká," uvedl pro Reuters. "Jsem si jistý, že nakonec získáme dobré výsledky. Když se podíváte na naše vývojové oddělení, jezdecké složení a rozpočet, jsme a měli bychom být jedni z nejlepších (nových týmů). Bylo by příjemné v prvním roce získat body, pár hezkých umístění a předvést pokrok."

Trulli přiznal, že hlavním důvodem, proč se rozhodl jít k Lotusu, byl technický ředitel Mike Gascoyne, s nímž se zná z minulosti z týmů Jordan, Renault a Toyota.

"Chvíli mi trvalo, než jsem si vše srovnal a zjistil, co chci dělat," řekl. "Nakonec jsem řekl, že půjdu k nim, protože je tam Mike. Kdyby to byl jiný nový tým, asi bych šel jinam."

Ital se musel vzdát zázemí velkého týmu, protože Toyota z formule 1 odešla. Na rozdíl od týmového kolegy a prezidenta stáje Johna Howetta prý věděl, co se chystá.

"Asi věděl (Howett) o budoucnosti týmu mnohem méně než já," uvedl a dodal, že lituje, že Toyotě nepřivezl vítězství v Grand Prix. Výkyvy ve výkonnosti vozu ale byly příliš velké.

"V roce 2009 jsme šli znovu nahoru a byl jsem spokojený. Mnoho loňských výsledků jsme získali díky směru, který jsem týmu udal já v posledních dvou letech. Byli jsme vpředu, velmi blízko. Mohli jsme závod vyhrát už loni, ale vždy něco scházelo," uzavřel s tím, že kdyby Toyota zůstala, byla by letos zřejmě ještě silnější.

Další článek: Data prezentací nových vozů oznámily také McLaren, Renault a Lotus

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.