Trulli: Měli bychom se domluvit na pravidlech chování na trati

A pak je předat FIA, aby mohla lépe posuzovat incidenty.
Jarno Trulli byl dlouho nazlobený na Adriana Sutila za nehodu z úvodu GP Brazílie a postupně dospěl s některými dalšími kolegy k názoru, že by měli jezdci mezi sebou definovat jakýsi rámec bezpečného chování na trati.

"Měli bychom si v rámci GPDA (Asociace jezdců Grand Prix) obecně popovídat o bezpečnosti, myslí si to hodně jezdců," řekl Trulli. "Co se mě týče, tak ta nehoda (se Sutilem) je už minulostí a s nikým nemám problém."

"Myslím, že bychom si měli spolu popovídat a možná předat FIA určitá pravidla, aby nás mohla lépe posuzovat."

Jezdci mezi sebou již několikrát diskutovali o dodržování určitých pravidel, například při bránění pozice, ale podle Trulliho to nestačí. Je třeba mít jasná omezení.

"Potřebujeme určit, jak nechat dost místa vozu, který se vás snaží předjet," vysvětloval Ital. "Jeden manévr, dva manévry? Musíte se držet své stopy, jakmile se hnete do strany?"

"Když chcete změnit stopu, s jakým odstupem před brzděním do zatáčky změníte stopu... Je třeba probrat hodně věcí. Jestli se na něčem dohodneme, bude to pro naší bezpečnost. Ale nejdříve si musíme promluvit, pak bude moci FIA lépe porozumět tomu, jak jezdci uvažují."

Pokud by se jezdcům podařilo sepsat pravidla chování na trati, usnadnilo by to práci FIA při posuzování incidentů a udělování případných penalizací.

"FIA se může jen podívat na to, co se stalo. Nejsou to jezdci a těžko můžou posuzovat, co se tam stalo, protože v těch vozech neseděli. Myslím, že bychom měli předložit určitá pravidla. Není to jen můj pocit, myslí si to více jezdců," dodal.

Trulli zároveň odmítl, že by jeho hlavním motivem v tomto jednání byla nehoda se Sutilem. Podle něj se jedná o obecný problém, který chce řešit více jezdců.
Další článek: Ferrari a McLaren nebudou najednou rychlejší než my, říká Button

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna