Trulli: Měli bychom se domluvit na pravidlech chování na trati

A pak je předat FIA, aby mohla lépe posuzovat incidenty.
Jarno Trulli byl dlouho nazlobený na Adriana Sutila za nehodu z úvodu GP Brazílie a postupně dospěl s některými dalšími kolegy k názoru, že by měli jezdci mezi sebou definovat jakýsi rámec bezpečného chování na trati.

"Měli bychom si v rámci GPDA (Asociace jezdců Grand Prix) obecně popovídat o bezpečnosti, myslí si to hodně jezdců," řekl Trulli. "Co se mě týče, tak ta nehoda (se Sutilem) je už minulostí a s nikým nemám problém."

"Myslím, že bychom si měli spolu popovídat a možná předat FIA určitá pravidla, aby nás mohla lépe posuzovat."

Jezdci mezi sebou již několikrát diskutovali o dodržování určitých pravidel, například při bránění pozice, ale podle Trulliho to nestačí. Je třeba mít jasná omezení.

"Potřebujeme určit, jak nechat dost místa vozu, který se vás snaží předjet," vysvětloval Ital. "Jeden manévr, dva manévry? Musíte se držet své stopy, jakmile se hnete do strany?"

"Když chcete změnit stopu, s jakým odstupem před brzděním do zatáčky změníte stopu... Je třeba probrat hodně věcí. Jestli se na něčem dohodneme, bude to pro naší bezpečnost. Ale nejdříve si musíme promluvit, pak bude moci FIA lépe porozumět tomu, jak jezdci uvažují."

Pokud by se jezdcům podařilo sepsat pravidla chování na trati, usnadnilo by to práci FIA při posuzování incidentů a udělování případných penalizací.

"FIA se může jen podívat na to, co se stalo. Nejsou to jezdci a těžko můžou posuzovat, co se tam stalo, protože v těch vozech neseděli. Myslím, že bychom měli předložit určitá pravidla. Není to jen můj pocit, myslí si to více jezdců," dodal.

Trulli zároveň odmítl, že by jeho hlavním motivem v tomto jednání byla nehoda se Sutilem. Podle něj se jedná o obecný problém, který chce řešit více jezdců.
Další článek: Ferrari a McLaren nebudou najednou rychlejší než my, říká Button

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.