Trulli má podezření, že ho Sutil vytlačil úmyslně mimo trať

Kobajaši si dokončením závodu splnil dnešní cíl.

Kořením úvodu dnešní Grand Prix Brazílie byla jistě kolize Adriana Sutila a Jarna Trulliho, na kterou doplatil i Fernando Alonso. Havárie si vyžádala výjezd safety caru. Sutil a Trulli startovali velmi vysoko, a to ze třetího, respektive čtvrtého místa. Italský pilot stáje Toyota byl po odstoupení ze závodu nepříčetný a Sutilovo počínání na trati považuje za úmyslné a velmi nebezpečné. Sutil se však za viníka incidentu nepovažuje. Čest Toyoty tak po prvním kole mohl zachránit pouze nováček Kamui Kobajaši, který svůj první závod ve formuli 1 dokončil na jedenácté pozici.

"Byl to pro mě těžký závod. Protože se jednalo o můj debut, byla pro mě spousta věcí naprosto novou zkušeností. Tento závod jsem proto bral jako školu. Fyzicky to bylo velice náročné. Mým hlavním cílem bylo dokončit závod, což se podařilo. Mám z toho radost, byť jsem po startu měl slušnou pozici na boj o bodované umístění. Trochu mě mrzí, že se mi to nepodařilo. V úvodu závodu bylo auto dobré, po zastávce v boxech mi nefungovaly ideálně pneumatiky a trochu jsem se trápil. Možná je to ale jen kvůli nedostatku zkušeností. Byl to můj první závod, takže se potřebuji zlepšit v mnoha oblastech. Celkově jsem ale se svým výkonem o tomto víkendu spokojen. Chtěl bych týmu poděkovat za podporu," řekl Kobajaši.

Jarno Trulli se v Japonsku po dlouhé době podíval na stupně vítězů. V Sao Paulu doufal, že výsledek ze Suzuky zopakuje. Zmiňovaná kolize mu ale v jakoukoliv snahu znemožnila.

"Jsem extrémně frustrovaný tím, co se dnes stalo, protože jsem měl velkou šanci na boj o stupně vítězů. V prvním kole Sutil kvůli souboji s Räikkönenem projížděl čtvrtou zatáčku velmi pomalu. Byl na vnitřku, proto jsem ho objížděl z vnějšku. Vytlačoval mě ale dál a dál, až jsem skončil na trávě, kde jsem ztratil kontrolu nad vozem a narazil ve vysoké rychlosti do zdi. Myslím, že v zatáčce bylo dost místa pro nás oba, abychom jí mohli projet bez úhony," řekl rozhořčený Trulli.

Komisaři po závodě rozhodli, že žádná penalizace není nutná. Kolizi tedy označili jako běžný závodní incident.

Další článek: DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ: „Konečně to mám!“

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna