Trulli je spokojen s letošním posunutím závodu

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Toyota potvrdila útok na čelní pozice i v Sepangu. Při kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie oba jezdci bez problému postoupili do třetí části. Jarno Trulli se dostal do první řady, Timo Glock skončil pátý.

Trulli zaostal jen za vítězem Velké ceny Austrálie Jensonem Buttonem. Poté, co včera nebyl příliš spokojen s výsledkem volných tréninků, byl z kvalifikačního výsledku trochu překvapen. "Nečekal jsem to. Podmínky nebyly optimální, ale na základě analýzy dat se nám podařilo připravit dobré nastavení. Vyhovovaly i pneumatiky," pochvaloval si Ital. "Je škoda, že jsme ztratili pole jen o několik setin, ale formule jedna je teď zkrátka vyrovnaná, uvidíme zítra. Rozhodně budu bojovat."

Trulli je oproti některým jiným jezdcům, například pilotům Williamsu, docela rád, že závod na fyzicky i technicky náročném okruhu startuje až v 17 hodin místního času. "Je to lepší, než dříve. Je to později odpoledne, takže můžou nastat přeháňky, ale bude chladněji, což je pro nás lepší," vysvětluje.

Glock se díky penalizacím Sebastiana Vettela a Rubense Barrichella posune na třetí místo. Se svým posledním měřeným kolem však spokojen nebyl. "Měl jsem potíže zvyknout si na chování vozu s plnou nádrží, takže jsem z něho nevytěžil sto procent," přiznal Němec. "Pro tým je dobré mít dva vozy mezi prvními třemi. Bude to obtížný závod, klíčovým faktorem bude počasí."

Technický ředitel Pascal Vasselon byl rovněž potěšen z umístění svých vozů, i když připomíná, že hlavním cílem je pole position. "Po pátečních potížích s přilnavostí a vyvážením, na které jsme museli přes noc reagovat, se nám podařilo dosáhnout dobrého výsledku," dodal a pochválil také výrobce pneumatik Bridgestone za připravené směsi.

Diskuze (30) Další článek: Nico Rosberg pomýšlí na boj o stupně vítězů
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10