Trulli: FIA potrestala McLaren, protože znevážil její roli

Federace chtěla dát jasně najevo, že se jí lhát nesmí.
Trulli: FIA potrestala McLaren, protože znevážil její roli

Jarno Trulli není naštvaný na McLaren za problémy, do kterých se dostal po Grand Prix Austrálie, ale souhlasí s rázným postupem FIA v této kauze. Automobilová federace vyloučila McLaren z GP Austrálie za lhaní stewardům a tým si ještě předvolala k dalšímu projednání tohoto incidentu.

"Mám pocit, že FIA učinila takové rázné rozhodnutí, protože se domnívali, že si z nich někdo vystřelil. A chtěli všem ukázat, že FIA je jako soudce," řekl Trulli pro Autosport.

"Před soudcem musíte být upřímní a mluvit pravdu. Může se vám podařit ho obelhat jednou, ale je lepší to nedělat. Hodně tím riskujete. A to se v podstatě stalo. Myslím, že to pro nás oba byly velmi nešťastné okolnosti. Nevím, kdo lhal a proč. Dle mého názoru nemělo smysl lhát, prostě to nemělo smysl. Ale někdo si špatně vyložil pravidla."

"Já nechci nikoho obviňovat. Problém je ten, že jsem v tomto případě vypadal jako hlupák, i když jsem nic špatného neudělal. Nejsem ten typ člověka, co by se chtěl mstít, vycházím dobře se všemi. Řídím se podle úsloví: ´Žij a nech žít.´"

Když FIA zjistila, že jí Hamilton a Ryan oklamali, kauzu okamžitě znovu otevřela a Trullimu vrátila třetí místo, které mu v Austrálii prostřednictvím penalizace odebrala. Pro Trulliho se pak jednalo o určitou satisfakci, když se mu stewardi v Malajsii přišli omluvit.

"Bylo skvělé, že když oznámili navrácení mé pozice, poskytoval jsem rozhovory novinářům a dva stewardi přišli přímo za mnou do paddocku, aby mi podali ruce a řekli, že si to zasloužím, protože jsem byl upřímný. Udělali to před tiskem. To jsem opravdu ocenil."

"Proto říkám, že v tomto konkrétním případě jsem přesvědčen, že FIA prokázala zdravý rozum a hodně síly, když znovu otevřela případ, který byl v podstatě uzavřen. Cítili, že je něco špatně, byli dost silní, aby to udělali. Za to patří FIA velké uznání, po všech těch potížích a problémech z prvního závodu," dodal Trulli.

Jarno Trulli byl po GP Austrálie potrestán za předjetí Lewise Hamiltona pod Safety carem, ale později vyšlo najevo, že ho Hamilton před sebe pustil, i když stewardům nejdříve tvrdil pravý opak.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A