Trulli: Do Silverstonu jedeme potvrdit, že Toyota patří dopředu

TF109 na úplnou špičku ale trochu ztrácí.
Toyota se po nevydařených závodech ve Španělsku a Monaku vrátila v Turecku na bodované pozice a upevnila si třetí místo v poháru konstruktérů. Na přední místa Toyota podle Trulliho letos patří a měla by to potvrdit v Grand Prix Velké Británie. Nejen proto, že by Silverstone měl vozu TF109 vyhovovat.

"Věřím, že letos patříme na čelo startovního pole a bylo důležité se odrazit zpět a ukázat, jak jsme ve skutečnosti konkurenceschopní," řekl Trulli o GP Turecka.

"Očekávám, že se bude našemu vozu v Silverstonu dařit, protože jsme na okruzích s podobnými vlastnostmi byli rychlí. Takže jsem natěšený, že budu znovu bojovat vpředu."

Timu Glockovi se v Istanbulu dařilo méně a získal jen jeden bod. Závodní víkend si pokazil především v kvalifikaci. Němec má v úmyslu tento víkend vše odčinit.

"Jsem opravdu motivován, abych zajistil, že tento víkend půjde vše podle plánu. Čelo startovního pole je v současnosti velmi vyrovnané, takže pokud z našeho kompletu dostaneme maximum, můžeme bojovat s nejrychlejšími vozy," řekl.

Konkurenceschopný výkon očekává v Silverstonu i Pascal Vasselon, ale na druhé straně dodává, že na souboje s Red Bullem Racing a Brawnem GP to tento víkend stačit nemusí.

"I když jsme mezi třemi nejlepšími týmy, co se výkonnosti týče, stále něco málo schází, abychom s nimi mohli pravidelně bojovat. To je naším cílem a pracujeme tvrdě na tom, abychom tuto ztrátu smazali," uvedl Vasselon.
Další článek: Ross Brawn počítá s účastí v šampionátu formule 1 2010

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.