Trulli chce po deseti letech na Nürburgringu znovu stupně vítězů

Toyotu čeká téměř domácí závod.
Tým Toyota sice závodí s japonskou licencí, ale sídlo má v Kolíně nad Rýnem, který je od místa konání nadcházející Grand Prix Německa vzdálen jen 80 kilometrů. V téměř domácím závodě by si přál svému týmu dovést pohár ze stupňů vítězů Jarno Trulli, který se na pódium podíval ve formuli 1 poprvé právě na Nürburgringu před deseti lety.

"Je to trať, kterou znám opravdu velmi dobře a zažil jsem tu několik úspěšných dní. Hlavně v roce 1999, když jsem poprvé ve formuli 1 dokončil na stupních vítězů. Jsem vždy optimista a bylo by skvělé po deseti letech bojovat znovu o pódium," řekl Trulli.

Toyotě se na Nürburgringu doposud dařilo spíše jen v kvalifikacích. V předchozích šesti Grand Prix na tomto okruhu měla vždy alespoň jeden vůz mezi prvními deseti na startovním roštu, ale bodovat se jí podařilo jen jednou. Cílem pro letošní ročník jsou bodovaná umístění s oběma vozy.

Domácí závod čeká Tima Glocka, který ale pojede na Nürburgringu ve formuli 1 poprvé. "Je překvapivé, že už jsme v polovině sezóny, uteklo to tak rychle. Doposud jsem odjel několik dobrých závodů a bylo příjemné bojovat často vpředu. Tento víkend máme další příležitost a já se nemůžu dočkat," uvedl německý pilot.

V současnosti patří Toyotě třetí místo v poháru konstruktérů za Brawnem GP a Red Bullem Racing. Na druhou příčku ovšem ztrácí čtyřicet bodů, zatímco na záda jí dýchá ze čtvrté pozice Ferrari se ztrátou pouhých 8,5 bodu.

"Britská Grand Prix nám nevyšla tak, jak jsme očekávali, ale náš kvalifikační výkon byl povzbuzující, stejně tak i Timova rychlost v závodě, když byl mimo provoz. Naším cílem je tento víkend podat lepší výkon," dodal Pascal Vasselon.
Další článek: Kanada zavelela k návratu do kalendáře formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.