Trulli chce po deseti letech na Nürburgringu znovu stupně vítězů

Toyotu čeká téměř domácí závod.
Tým Toyota sice závodí s japonskou licencí, ale sídlo má v Kolíně nad Rýnem, který je od místa konání nadcházející Grand Prix Německa vzdálen jen 80 kilometrů. V téměř domácím závodě by si přál svému týmu dovést pohár ze stupňů vítězů Jarno Trulli, který se na pódium podíval ve formuli 1 poprvé právě na Nürburgringu před deseti lety.

"Je to trať, kterou znám opravdu velmi dobře a zažil jsem tu několik úspěšných dní. Hlavně v roce 1999, když jsem poprvé ve formuli 1 dokončil na stupních vítězů. Jsem vždy optimista a bylo by skvělé po deseti letech bojovat znovu o pódium," řekl Trulli.

Toyotě se na Nürburgringu doposud dařilo spíše jen v kvalifikacích. V předchozích šesti Grand Prix na tomto okruhu měla vždy alespoň jeden vůz mezi prvními deseti na startovním roštu, ale bodovat se jí podařilo jen jednou. Cílem pro letošní ročník jsou bodovaná umístění s oběma vozy.

Domácí závod čeká Tima Glocka, který ale pojede na Nürburgringu ve formuli 1 poprvé. "Je překvapivé, že už jsme v polovině sezóny, uteklo to tak rychle. Doposud jsem odjel několik dobrých závodů a bylo příjemné bojovat často vpředu. Tento víkend máme další příležitost a já se nemůžu dočkat," uvedl německý pilot.

V současnosti patří Toyotě třetí místo v poháru konstruktérů za Brawnem GP a Red Bullem Racing. Na druhou příčku ovšem ztrácí čtyřicet bodů, zatímco na záda jí dýchá ze čtvrté pozice Ferrari se ztrátou pouhých 8,5 bodu.

"Britská Grand Prix nám nevyšla tak, jak jsme očekávali, ale náš kvalifikační výkon byl povzbuzující, stejně tak i Timova rychlost v závodě, když byl mimo provoz. Naším cílem je tento víkend podat lepší výkon," dodal Pascal Vasselon.
Diskuze (2) Další článek: Kanada zavelela k návratu do kalendáře formule 1
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10