Trulli byl rychlý ve všech fázích kvalifikace

Glock měl potíže se zahříváním pneumatik.

Všechny vozy s motory Toyota se dostaly do třetí části kvalifikace. Jarno Trulli byl dnes v Silverstone nakonec čtvrtý a umístil se tak popáté v sezoně mezi nejlepšími šesti. Timo Glock byl osmý a dostal se letos počtvrté mezi nejlepších osm.

Trulli si pochvaloval aerodynamické novinky na autě. "Zlepšily náš výkon a naše ztráta na nejrychlejší při jízdách s malým množstvím paliva byla nízká, což je pozitivní. Tým tento víkend odvedl skvělou práci, protože už od prvního tréninku bylo auto velmi konkurenceschopné," liboval si Ital. "Možná jsem mohl být ve třetí části trochu rychlejší a mohli jsme se dostat mezi nejlepší tři, ale myslím, že jsme tam, kde si zasloužíme být."

Glock si po včerejším tréninku nebyl jistý, zdali se prosadí do první osmičky. "Trochu jsem se s autem trápil a nedařilo se mi dosahovat podobných časů jako Jarnovi. Měl jsem potíže se zahříváním pneumatik, což vedlo k problémům s přilnavostí," přiznal Němec, který je po těchto problémech, s konečným výsledkem spokojen.

Konzultant přes šasi Pascal Vasselon věří, že jeho tým má v zítřejším závodě velmi dobrou šanci. "Nejsme sice v první řadě, ale jsme na velmi dobré pozici. Je uspokojivé vidět, jak jsme mnohem blíže nejrychlejším autům, než jsme po včerejším tréninku předpokládali. Věříme, že máme velmi dobrou strategii a opravdový důvod k optimismu," myslí si. "Také musím říct, že jsme spokojeni s novinkami, které jsme sem přivezli. Chtěl bych poděkovat lidem v továrně za všechnu tvrdou práci, kterou odvedli, abychom dosáhli tohoto výsledku."

Další článek: Nakadžima zajel nejlepší kvalifikační výsledek v F1

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00