Trolling, nebo... ? AlphaTauri změnila na Instagramu název, pak účet zmizel | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Foto: Getty Images / Joe Portlock

Trolling, nebo... ? AlphaTauri změnila na Instagramu název, pak účet zmizel

Tým AlphaTauri letos na startovním roštu neuvidíme. Přejmenuje se. Nový název zatím nebyl oficiálně oznámen.

Mezinárodní automobilová federace už uveřejnila startovní listinu pro letošní rok. Druhý tým Red Bullu tam měl název Scuderia AlphaTauri RB, který není konečný, ale tak trochu posílil dřívější spekulace, podle kterých by se tým mohl jmenovat Racing Bulls.

Úplně na začátku se očekávalo, že se tým přejmenuje podle některého ze sponzorů – ve hře byl Boss nebo údajně i Adidas. Ředitel AlphaTauri Peter Bayer ale na konci listopadu naznačil, že se tým vrátí k názvu, který se týká „býků“. Původně se tým jmenoval Toro Rosso, což je italsky Rudý býk (anglicky Red Bull).

Před pár dny se objevily spekulace, že si Red Bull registroval doménu druhého řádu (.com), která naznačuje název Visa Cashapp RB. Společnost Visa asi není potřeba představovat, CashApp je mobilní aplikace pro převádění peněz v USA a Velké Británii.

Včera se pak tento název objevil přímo v adrese účtu týmu na Instagramu. Od rána je účet nedostupný.

Zatím není jasné, zda se nejedná jen o snahu týmu o upoutání pozornosti a poměrně levnou a efektivní propagaci partnerů. Podle zdrojů webu RacingNews365 by nakonec Racing Bulls neměl být součástí názvu týmu... 

e54390f9-acea-4aa0-9ebb-f2da2938eddd

Doporučujeme

Články odjinud