Třináctým týmem se může stát Forza Rossa

Vedle týmu Haas může příští rok rozšířit startovní pole ještě jeden tým, FIA potvrdila, že zvažuje kandidaturu Forza Rossa.
Třináctým týmem se může stát Forza Rossa

Haas má už své místo jisté a přesně jak s předstihem oznámil Bernie Ecclestone, nové stáje můžou být dvě. FIA prozradila pouze to, že dál zkoumá žádost pod názvem Forza Rossa.

Jak jméno napovídá (Rudá síla), potenciální třináctý tým má jisté návaznosti na Ferrari. Ve skutečnosti pod tímto názvem vystupuje rumunský importér vozů Ferrari.

Tím se potvrzují dřívější zprávy, podle kterých se jedná o rumunský projekt. Spojen by s ním měl být Colin Kolles. Italové už spekulují, že pokud se Forza Rossa postaví na startovní rošt 2015, budou její vozy poháněné maranellskými agregáty.

Haas získal místo na startovním roštu

Haas získal místo na startovním roštu

Diskuze (25) Další článek: Francie dál jedná o místě v kalendáři, reálně vidí rok 2015
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".