Třikrát jsem se během toho kola už viděl ve zdi, přiznal nejrychlejší Leclerc

Belgie, Itálie a teď Singapur. Charles Leclerc z Ferrari v posledních třech kvalifikacích formule 1 nenašel přemožitele, a i do Velké ceny Singapuru odstartuje z první pozice.

Pilot Ferrari podle svých slov neočekával, že bude na městské trati v Singapuru v kvalifikaci bojovat o první pozici. V pátečních trénincích Leclerc nepatřil k nejrychlejším. V sobotu ale udeřil. Vyhrál podvečerní trénink a následně i kvalifikaci.

Po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace byl Leclerc druhý za týmovým kolegou Sebastianem Vettelem. Ve druhém pokusu, který Vettelovi už nevyšel, naopak Leclerc zrychlil a o 220 tisícin sekundy překonal Vettelův čas, kterého porazil nakonec i Lewis Hamilton z Mercedesu.

„Bylo to šílené kolo. První pokus jsem vzdal, začal jsem kolo příliš blízko za Lewisem (Hamiltonem). Vzdal jsem druhý sektor, byl jsem tedy trochu pod tlakem, abych zvládl to poslední kolo,“ přiznal Leclerc.

Letos již ale Monačan několikrát ukázal, že se s tlakem umí vyrovnat. A v Singapuru to jen potvrdil. „Dal jsem do toho všechno, bylo tam pár chyb. Párkrát jsem nad autem ztratil kontrolu a dvakrát nebo třikrát jsem se během toho kola už viděl ve zdi. Bylo to ale úžasné, vůz byl skvělý,“ pochvaluje si.

„Pátek pro mě byl velmi náročný, je proto skvělé vrátit se a získat pole position. Jsem překvapen, protože jsme nečekali, že budeme soupeřit s Mercedesem a Red Bullem.“

Vettel až ve druhé řadě

Ačkoliv v prvním pokusu v poslední části kvalifikace zajel Vettel do té doby nejrychlejší kolo víkendu 1:36.437, nedokázal na svůj čas ve druhém pokusu navázat.

Po dvou sektorech posledního pokusu bylo jasné, že se nedokáže zlepšit, Vettel proto zajel zpět do boxů a jen čekal, jak zajedou pokus jeho soupeři. A viděl, jak jen nejprve o 220 tisícin sekundy překonal jeho týmový kolega Leclerc a následně o 29 tisícin také Hamilton a on padá do druhé řady na třetí místo.

„V průběhu toho (druhého) kola jsem se snažil stále více a více riskovat, což se nevyplatilo a poslední kolo jsem neposkládal dohromady,“ řekl Vettel.

„Celkově je to pro tým dobrý výsledek dostat naše vozy na první a třetí místo. Není to trať, kde jsme čekali, že budeme silní. Jsem s tím spokojen, ale netěší mě konec Q3. Vůz byl dnes dobrý a pole position byla na dosah, ale uvidíme, co se stane zítra,“ dodává Němec.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Sainz Jr. je spokojen, Norris si sype popel na hlavu
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00