Třicetiletý Button: Chci patřit mezi třicet procent úspěšných obhájců titulu

Jenson Button se při dnešních oslavách svých třicátých narozenin přiznal, že nejvíce přemýšlí nad tím, jak patřit mezi třicet procent mistrů světa, kteří své tituly obhájili hned v následující sezóně.

"Je tu zajímavá skutečnost, že 70 procent sportovců, když vyhrají šampionát, to následující rok nezopakují," řekl. "Takže je třeba zjistit, proč se to těm 30 procentům podaří a být mentálně připravený na novou sezónu. Pracuji na tom."

Prvním soupeřem bude Buttonovi týmový kolega. Úřadující mistr světa je neustále konfrontován se skutečností, že Hamilton s McLarenem vyrostl.

"Je pochopitelné, že tým miluje Lewise, měli by Lewise milovat," uvedl Button. "Lewis je mistr světa, je s nimi tři roky a dařilo se mu velmi dobře. Až začneme s testy, musíme spolupracovat a všechno sdílet. To je pro nás klíčové, abychom byli připraveni na první závod."

"Uvidíme se spolu zítra a popovídáme si o novém voze. Nevím, jestli bude Lewis trénovat v simulátoru, ale já ano. Probereme spolu všechny detaily. Mělo by to být zábavné, těším se, že s ním strávím trochu času."

Pro Buttona začíná u McLarenu nová kapitola kariéry, což se projevilo i na jeho vzhledu. Dnes se ukázal čerstvě oholený.

"Napadlo mě, že bude lepší se upravit, protože to je poprvé, co mám mladšího týmového kolegu," vtipkoval Button. "Takže jsem si řekl, že bych se měl pokusit vypadat mladší."

Za klíč k úspěchu označil Button komunikaci s týmem, z toho důvodu tráví hodně času se svými inženýry Jakobem Andreasonem a Davem Robsonem.

Další článek: Po prohraném souboji o místo u Sauberu jedná Klien s dvěma dalšími týmy

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00