Třicetiletý Button: Chci patřit mezi třicet procent úspěšných obhájců titulu

Jenson Button se při dnešních oslavách svých třicátých narozenin přiznal, že nejvíce přemýšlí nad tím, jak patřit mezi třicet procent mistrů světa, kteří své tituly obhájili hned v následující sezóně.

"Je tu zajímavá skutečnost, že 70 procent sportovců, když vyhrají šampionát, to následující rok nezopakují," řekl. "Takže je třeba zjistit, proč se to těm 30 procentům podaří a být mentálně připravený na novou sezónu. Pracuji na tom."

Prvním soupeřem bude Buttonovi týmový kolega. Úřadující mistr světa je neustále konfrontován se skutečností, že Hamilton s McLarenem vyrostl.

"Je pochopitelné, že tým miluje Lewise, měli by Lewise milovat," uvedl Button. "Lewis je mistr světa, je s nimi tři roky a dařilo se mu velmi dobře. Až začneme s testy, musíme spolupracovat a všechno sdílet. To je pro nás klíčové, abychom byli připraveni na první závod."

"Uvidíme se spolu zítra a popovídáme si o novém voze. Nevím, jestli bude Lewis trénovat v simulátoru, ale já ano. Probereme spolu všechny detaily. Mělo by to být zábavné, těším se, že s ním strávím trochu času."

Pro Buttona začíná u McLarenu nová kapitola kariéry, což se projevilo i na jeho vzhledu. Dnes se ukázal čerstvě oholený.

"Napadlo mě, že bude lepší se upravit, protože to je poprvé, co mám mladšího týmového kolegu," vtipkoval Button. "Takže jsem si řekl, že bych se měl pokusit vypadat mladší."

Za klíč k úspěchu označil Button komunikaci s týmem, z toho důvodu tráví hodně času se svými inženýry Jakobem Andreasonem a Davem Robsonem.

Další článek: Po prohraném souboji o místo u Sauberu jedná Klien s dvěma dalšími týmy

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00