Třicetiletý Button: Chci patřit mezi třicet procent úspěšných obhájců titulu

Jenson Button se při dnešních oslavách svých třicátých narozenin přiznal, že nejvíce přemýšlí nad tím, jak patřit mezi třicet procent mistrů světa, kteří své tituly obhájili hned v následující sezóně.

"Je tu zajímavá skutečnost, že 70 procent sportovců, když vyhrají šampionát, to následující rok nezopakují," řekl. "Takže je třeba zjistit, proč se to těm 30 procentům podaří a být mentálně připravený na novou sezónu. Pracuji na tom."

Prvním soupeřem bude Buttonovi týmový kolega. Úřadující mistr světa je neustále konfrontován se skutečností, že Hamilton s McLarenem vyrostl.

"Je pochopitelné, že tým miluje Lewise, měli by Lewise milovat," uvedl Button. "Lewis je mistr světa, je s nimi tři roky a dařilo se mu velmi dobře. Až začneme s testy, musíme spolupracovat a všechno sdílet. To je pro nás klíčové, abychom byli připraveni na první závod."

"Uvidíme se spolu zítra a popovídáme si o novém voze. Nevím, jestli bude Lewis trénovat v simulátoru, ale já ano. Probereme spolu všechny detaily. Mělo by to být zábavné, těším se, že s ním strávím trochu času."

Pro Buttona začíná u McLarenu nová kapitola kariéry, což se projevilo i na jeho vzhledu. Dnes se ukázal čerstvě oholený.

"Napadlo mě, že bude lepší se upravit, protože to je poprvé, co mám mladšího týmového kolegu," vtipkoval Button. "Takže jsem si řekl, že bych se měl pokusit vypadat mladší."

Za klíč k úspěchu označil Button komunikaci s týmem, z toho důvodu tráví hodně času se svými inženýry Jakobem Andreasonem a Davem Robsonem.

Další článek: Po prohraném souboji o místo u Sauberu jedná Klien s dvěma dalšími týmy

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.