Tři zaměstnanci týmů jsou v Melbourne v karanténě

Koronavir už klepe na dveře Albert Parku. Tři zaměstnanci dvou týmů skončili v karanténě.
Tři zaměstnanci týmů jsou v Melbourne v karanténě | Foto: Getty Images / Clive Mason

Pořadatelé zrušili autogramiádu, aby jezdci nepřišli do kontaktu s fanoušky. Bude nahrazena pokládáním otázek. 

Kromě toho bylo oznámeno, že do karantény byli odesláni tři zaměstnanci týmů formule 1, u kterých byly pozorovány symptomy koronaviru (zejména vyšší teplota). Konkrétně jde o jednoho člověka z Haasu a dva z McLarenu. 

Všem třem byly odebrány vzorky a čeká se na výsledky, které by měly být k dispozici během několika hodin. Není jasné, jak by se postupovalo v případě pozitivních výsledků. 

Austrálie také zvýšila své pokusy o zadržení viru a oznámila, že od středečního večera zakazuje Italům vstup do země. Týmů F1 se toto opatření ale nedotkne. Zaměstnanci Ferrari či AlphaTauri jsou už v Melbourne.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Renault ukázal zbarvení pro letošní rok

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.