Tři zaměstnanci týmů jsou v Melbourne v karanténě

Koronavir už klepe na dveře Albert Parku. Tři zaměstnanci dvou týmů skončili v karanténě.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Tři zaměstnanci týmů jsou v Melbourne v karanténě | Foto: Getty Images / Clive Mason

Pořadatelé zrušili autogramiádu, aby jezdci nepřišli do kontaktu s fanoušky. Bude nahrazena pokládáním otázek. 

Kromě toho bylo oznámeno, že do karantény byli odesláni tři zaměstnanci týmů formule 1, u kterých byly pozorovány symptomy koronaviru (zejména vyšší teplota). Konkrétně jde o jednoho člověka z Haasu a dva z McLarenu. 

Všem třem byly odebrány vzorky a čeká se na výsledky, které by měly být k dispozici během několika hodin. Není jasné, jak by se postupovalo v případě pozitivních výsledků. 

Austrálie také zvýšila své pokusy o zadržení viru a oznámila, že od středečního večera zakazuje Italům vstup do země. Týmů F1 se toto opatření ale nedotkne. Zaměstnanci Ferrari či AlphaTauri jsou už v Melbourne.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Renault ukázal zbarvení pro letošní rok

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna