Tři motory na sezónu zůstanou, myslí si Todt

V příštím roce budou moci jezdci využít jen tři motory na celou sezónu čítající 21 závodů. Navíc u MGU-K, řídicí elektroniky a baterie klesne povolený počet kusů jen na dvě. Podle Jeana Todta není šance, že se to změní.
Tři motory na sezónu zůstanou, myslí si Todt

Některé týmy chtěly počet komponent navýšit. Nejhlasitějším kritikem snížení počtu povolených komponent je Christian Horner. 

Když ale došlo na hlasování, Ferrari bylo proti a zatím to nevypadá, že se něco změní.

„Bylo rozhodnuto,“ řekl Todt, kterého cituje Motorsport.com. „Někteří lidé stále přemýšlejí, proč nemáme jeden motor pro celý šampionát. Není to něco nového, bylo to rozhodnuto před rokem 2018.“

Tři motory na rok? Tohle je konec F1, říká Boullier

Tři motory na rok? Tohle je konec F1, říká Boullier

Todt připomenul, že pro změnu a návrat ke čtyřem motorům by musela být 100 procentní shoda.

„A nemáme 100 procentní shodu, takže jsme na třech motorech.“

Podle Todta F1 neměla jinou možnost, než omezit počet motorů, protože náklady se dostaly mimo kontrolu a menší týmy měly s cenami motorů problémy.

„Pokud nic neuděláte, bude koupě motorů dražší. Pokud jde o FIA, není problém říct, že nebudeme mít omezené množství motorů, ale pro zákazníky to problém bude.“

Christian Horner zůstává z celé situace stále nešťastný. „Myslím, že v příštím roce bude spousta penalizací. Neměli bychom mít šampionát, který bude rozhodnutý penalizacemi. Tři motory na 21 závodů... to je opravdu tvrdý oříšek.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Haas mladíky Ferrari nechce a to ani v trénincích

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00