Tři motory na sezónu? Mosley navrhuje dva

V zákulisí nyní probíhají jednání o budoucnosti pohonných jednotek. Bývalý šéf FIA Max Mosley navrhuje radikální řešení.
Tři motory na sezónu? Mosley navrhuje dva

Výrobci mají do 15. ledna předložit své návrhy na změny současných pohonných jednotek. Jedním z hlavních problémů jsou příliš vysoké náklady a tedy ceny pro zákazníky.

Zatím nevíme, s jakými nápady výrobci přijdou a zda budou dostatečné, aby odvrátily snahy FIA zavést alternativní motory. Mezi nápady, o kterých se spekulovalo, bylo snížení počtu pohonných jednotek na sezónu ze čtyř na tři.

Max Mosley by šel ještě dál – snížil by počet pohonných jednotek na dvě. Pro Motorsport.com uvedl, že by to podle něj snížilo náklady o polovinu.

„Dodavatelé motorů by okamžitě říkali, že to není možné, že by to byla katastrofa,“ myslí si Mosley. „Ale v historii F1 nebyl ani jeden případ, kdy by se takové předpovědi ukázaly jako správné.“

Související: 

 Jak zlevnit motory? Jezdec dostane jen tři

 Jak zlevnit motory? Jezdec dostane jen tři

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Volný výběr pneumatik? Promarněná šance, říká Symonds

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.