Trh s jezdci prý rozhýbe Renault a ne Räikkönen

Čeká se na to, jak se rozhodne Ferrari o budoucnosti Kimiho Räikkönena? Podle Auto Motor und Sport je možná důležitější to, jak se zachová Renault.
Trh s jezdci prý rozhýbe Renault a ne Räikkönen

Pokud Räikkönen nebude u Ferrari příští rok pokračovat, otevře se tím trh s jezdci. Pokud k Ferrari přijde někdo z letošních jezdců, musí jeho také někdo nahradit v dnešním týmu atd.

Auto Motor und Sport si ale myslí, že důležitější je to, jak se zachová Renault. Německý web nabízí tři možné scénáře:

Renault koupí Lotus v roce 2016: V týmu by zůstal Grosjean, ale s Renaultem by přišel také sponzor a dodavatel paliva Total. Ten by nemohl být pod jednou střechou s konkurentem PDVSA, takže Maldonado by musel odejít (otázkou je, jak to je se smlouvami mezi Lotusem a PDVSA). Maldonado by zamířil zřejmě do Force Indie a nahradil tam Hülkenberga, který by šel do Ferrari nebo týmu Haas.

Renault koupí Lotus v roce 2017: U Lotusu by se nic nezměnilo. Hülkenberg by šel do Ferrari, zůstal u Force Indie nebo odešel do Haasu. Jeho přestup do Ferrari je ale spíše méně pravděpodobný, tým asi nebude chtít dva Němce. Scuderia by se tak rozhodovala mezi Bottasem a Räikkönenem.

Renault odejde nebo bude dál spolupracovat s Red Bullem: Maldonado by podle Auto Motor und Sport u Lotusu zůstal, ale Grosjean by nejspíše odešel do Haasu nebo do Ferrari. Případně do Haasu a pak do Ferrari v roce 2017.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Räikkönen: Úspěch ve Spa na mé budoucnosti nic nezmění

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00